שתף קטע נבחר

עיתונאית לבנונית: "למה ישראל לא מחסלת את נסראללה?"

העיתונאית מריה מעלוף, שידועה בעמדותיה נגד חיזבאללה, חוללה סערה ציבורית בלבנון בעקבות סדרת ציוצים: "אם ישראל מחשיבה את נסראללה כאויב, מדוע לא ביצעה תקיפה אווירית שתגאל אותנו ממנו?", כתבה. בתגובה, הוגשה נגדה תלונה בגין הסתה לרצח

 

העיתונאית מריה מעלוף שמסעירה את לבנון  ()
העיתונאית מריה מעלוף שמסעירה את לבנון

 

העיתונאית הלבנונית, מריה מעלוף, חוללה בימים האחרונים הדים ותרעומת בלבנון אחרי שתהתה בחשבון הטוויטר שלה מדוע ישראל לא מחסלת את מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה.

 

מעלוף, המשתייכת לעדה הנוצרית-מארונית וידועה בעמדותיה הניציות נגד חיזבאללה והמשטר הסורי, כתבה בימים האחרונים: "אם ישראל באמת רוצה שלום, אז שתוכיח זאת ותחתום על הסכמים עם חיזבאללה. עד היום לא נפטרנו מחסן נסראללה שהשלה אותנו במלחמה שלו נגדה". בהמשך תהתה: "אם ישראל מחשיבה את חסן נסראללה כאויב ביחס אליה, אז למה היא לא ביצעה תקיפה אווירית שתגאל אותנו ממנו ואז נאמין לה והיא תגן על עצמה?".

 

הציוצים שפרסמה מעלוף ()
הציוצים שפרסמה מעלוף

התגובות, כצפוי, לא איחרו לבוא וכללו גם לא מעט קללות. "ישראל צריכה לבצע תקיפה שתגאל אותנו ממך וממי שדומה לך, מטונפת", כתבה לה אחת הגולשות. במקביל, היו מי שטענו כי זה לא יקרה שכן נסראללה וישראל הולכים אחד עם השני. "חסן נסראללה השטן, מה שמעסיק אותו הוא להגן על איראן והיהודים. שאללה ייקח אותם בחתיכה אחת", כתב גולש אחר.

 

אין זו הפעם הראשונה שמעלוף השנויה במחלוקת מסתבכת. בעבר היא כיהנה במספר תפקידים בערוצי טלוויזיה שונים בלבנון, שכמובן אינם תומכים בחיזבאללה, אלא מזוהים יותר עם המחנה המתנגד לו.

 

בדומה למקרים אחרים, גם הפעם נראה שיש מי שמנסה לעודד את הרשויות לסתום את פיה. שני עורכי דין הגישו תלונה לפרקליטות בלבנון נגד מעלוף במספר אישומים ובהם הסתה לרצח, רקימת מזימות אצל האויב, פגיעה בכבוד המדינה, החלשת הרגש הלאומי והגברת הקנאות הגזענית והדתית, והסתה למלחמת אחים ומלחמת אזרחים ולסכסוך עדתי. 

 

מעלוף לא נותרה אדישה לתגובות, וכתבה בציוץ עוקצני שכוון לשיעים כי זה מפליא אותה ש"מי שפגע באישה הטהורה ביותר על אדמות, עאישה, פוגע גם במריה מעלוף בלבנון כיוון שהיא יוצאת נגד חיזבאללה הטרוריסטי ואיראן". עאישה הייתה אחת מנשותיו של הנביא מוחמד וידועה כשנואה במיוחד על השיעים. נראה שבימים אלה קשה להם להכריע מי שנואה יותר - היא או מעלוף.

 

 

לצד הסערה שחוללה מעלוף, העלה סגן מפקד משטרת דובאי, דאחי חלפאן, מספר סקרים בחשבון הטוויטר שלו בעניינו של חסן נסראללה - וזאת בניסיון להראות עד כמה הוא שנוא על ידי הערבים.

 

הסקרים שהעלה כללו בין היתר את השאלות הבאות: "האם אתה רוצה להעביר מסר לנסראללה שהוא בוגד האומה?" ו-"האם חסן נסראללה עבורך הוא גיבור או פושע?".

 

סקרים נוספים שאלו: "מה תגיד לנסראללה, אם תתפוס אותו? 1. שאללה ינחה אותך. 2. תכלא אותו לכל החיים. 3. תוציא אותו להורג כיוון שהוא רוצח"; "אתה חושב שלהיפטר מנסראללה זה: 1. הכרחי ביותר. 2. לא חושב. 3. לא יודע". לבסוף חתם חלפאן: "אני מקווה שנסראללה ייראה את הסקרים כדי שיבין כמה הוא שנוא בקרב החברה הערבית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים