שתף קטע נבחר

ליברמן: "מקריבים את המכינה בעלי"; בנט: "על נתניהו לקרוא את שר הביטחון לסדר"

שר הביטחון הבהיר כי לא ניתן להכיל את דברי רב מכינת עלי שיצא נגד גיוס נשים לצה"ל: "אין בעיה עם המכינה. יש בעיה עם בן אדם שפועל בניגוד לערכי צה"ל". יו"ר הבית היהודי תקף את ליברמן: "שינהג באחריות וכדאי שילמד מהרמטכ"ל"

 

 

נמשך העימות במערכת הפוליטית על רקע דבריו של רב המכינה בעלי נגד גיוס נשים: שר הביטחון אביגדור ליברמן תקף היום (ב') בפתח ישיבת סיעת ישראל ביתנו את מי שמגבה את דבריו של הרב יגאל לוינשטיין בהמשך לאולטימטום שהציב לרב ולפיו עליו להתפטר מתפקידיו אחרת יינקטו צעדים.

 

"הדברים של לוינשטיין אלה לא דברים שניתנים להכלה", אמר ליברמן. "שלא יהיו פה אשליות ושאנשים לא ינסו לברוח לצדדים. כל אחד שמגבה את לוינשטיין מקריב את המכינה בעלי שאנחנו מכירים ומוקירים. המכינה חינכה מאות חיילים טובים ואין שום בעיה עם המכינה. יש בעיה עם בן אדם שפועל בניגוד לערכים של צה"ל".

 

לאחר מכן תקף יו"ר הבית היהודי, שר החינוך נפתלי בנט, את ליברמן בפתח ישיבת הסיעה בכנסת: "לצערי, שר הביטחון מנסה לעשות פוליטיקה על גב חיילי צה"ל ופועל נגד הציונות הדתית כדי לקושש קולות", האשים בנט. "אנחנו לא ניתן לזה יד. אני מבקש מראש הממשלה שיקרא אותו לסדר, שינהג באחריות ושילמד מהרמטכ"ל איך לנהוג באחריות בכל הנוגע למרקם העדין של החברה הישראלית ושל צה"ל".

 

"אין שום אופציה לממשלה חלופית" 

השניים גם התייחסו למשבר הקואליציוני בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר האוצר משה כחלון סביב סוגיית תאגיד השידור הציבורי. "אני יכול להגיד שאף אחד לא רוצה בחירות", אמר ליברמן. "חשוב שנתנהל לפי השכל הישר כי כשמתנהלים מחוץ לשכל הישר, אז גם בלי לרצות אפשר להידרדר לבחירות שהן לא נחוצות כרגע לישראל. אני יכול להגיד בוודאות שאין שום אופציה לשום ממשלה חלופית. ראיתי שמישהו משתעשע בחיבורים אם אפשר להרכיב קואליציה אלטרנטיבית, אבל אופציה כזו לא קיימת".

 

בנט השמיע דברים דומים בנושא. "אני יכול להעריך בזהירות שאם כולם ינהגו באחריות ומנהיגות, המשבר על סף פתרון. אמרו לי שאנחנו המפלגה שהכי כדאי לה בחירות, אבל החלטנו לעשות הכול כדי לפשר במשבר המיותר הזה כי בחירות לא טובות לאזרחים. כמנהיג הימין הלאומי, כל עוד ממשלת הימין תמשיך ליישם את מדיניות הימין היא תמשיך בכהונתה", הבהיר יו"ר הבית היהודי.

 

בנושא המשבר בקואליציה קרא שוב יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג, לשר האוצר כחלון לחבור אליו. "אסור לכחלון להתקפל ואני שב וקורא לו לפרוש מהממשלה לאלתר וללכת למהלך בזק של ממשלה חלופית", כך הרצוג.

 

ליברמן גם התייחס להסדר שנחתם עם ח"כ באסל גטאס, שהתפטר מהכנסת לאחר החתימה על ההסדר, שלפיו הוא ירצה שנתיים מאסר. "אני חושב שלא היה שום מקום לעסקת טיעון. הוא צריך היה להישפט כמחבל, כאדם שסייע לטרור ולא כל מיני סעיפים תמימים. צריך לבחון מחדש את הסדר הטיעון", קרא ליברמן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי, יאיר שגיא
בנט וליברמן
צילום: אלכס קולומויסקי, יאיר שגיא
מומלצים