שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  טורקיה לאירופה: קראנו לכם נאצים כי אתם חברים שלנו
  סגן ראש ממשלת טורקיה מצא הסבר מקורי לכך שארצו ממשיכה לכנות את גרמניה והולנד "נאצים" ו"פשיסטים": "אנחנו מודאגים מעתידן של מדינות אירופה ורוצים למנוע מהן לחזור על ההיסטוריה"

  סגן ראש ממשלת טורקיה, נומן קורטולמוס, אמר הערב (יום ג') כי הסיבה לכך שטורקיה מכנה בשבועיים האחרונים כמה מדינות באירופה בכינויים "נאצים" ו"פשיסטים" היא שהיא מודאגת מעתידן של ידידותיה האירופיות ומקווה שהן יזכרו את ההיסטוריה הקטלנית ולא יפלו שוב למלכודת הנאציזם.

  נשיא טורקיה ארדואן. בחודש הבא - משאל עם (צילום: AP)
  נשיא טורקיה ארדואן. בחודש הבא - משאל עם(צילום: AP)

  במסיבת עיתונאים שערך באיסטנבול אמר קורטולמוס כי מדינות אירופה צריכות לפעול נגד הגזענות, אבל דבריו עלולים דווקא להעמיק את הקרע בין אירופה, ובמיוחד גרמניה והולנד, לבין טורקיה. בשבוע האחרון תקפה טורקיה שוב ושוב את שתי המדינות האלה משום שהן מנעו משרים טורקים להשתתף בעצרות בשטחן ולשכנע מהגרים טורקים להצביע במשאל העם הטורקי בחודש הבא בעד שינויים בחוקה שיבצרו את שלטון הנשיא רג'פ טאיפ ארדואן.

   

  היום שוב דרשה קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל מטורקיה להפסיק להשוות בין האיסור של גרמניה על השתתפות גורמים רשמיים טורקיים בעצרות בשטחה לבין דרכי פעולתם של הנאצים. היא אמרה כי ממשלת גרמניה שומרת לעצמה את הזכות למנוע השתתפות של שרים טורקים בעצרות בשטחה גם בעתיד כל עוד אנקרה אינה עומדת בחוקי גרמניה.

  מבט לעיתוני טורקיה. השוואות לנאצים וצלבי קרס (צילום: MCT)
  מבט לעיתוני טורקיה. השוואות לנאצים וצלבי קרס(צילום: MCT)

  "אנחנו יודעים טוב מאוד מה משמעות המטאפורות האלה", אמר סגן ראש הממשלה הטורקי קורטולמוס על ההשוואות לנאצים. "אנחנו משמיעים אותן כדי שהם יוכלו לפעול בהתאם ולא ליפול למלכודת הנאציזם". סגן ראש ממשלת טורקיה אמר גם כי בלתי מתקבל על הדעת שעיתוני גרמניה מפרסמים כותרות רבות כל כך על טורקיה, וטען כי בעשותם כן הם מתערבים בענייניה הפנימיים של ארצו.

   

  "הגישה של מדינות אירופה בלתי דמוקרטית והיא מנוגדת לערכים האירופיים ולזכויות האדם", אמר. הוא טען כי בלתי מתקבלת על הדעת גם העובדה שגרמניה מאפשרת לקיים עצרת של כורדים תומכי ה-PKK, שטורקיה מגדירה ארגון טרור ומנהלת נגדו מלחמה זה עשרות שנים. "זה מנוגד לידידות שלנו", טען.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "טורקיה לאירופה: קראנו לכם נאצים כי אתם חברים שלנו"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים