שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חיזבאללה הציג תמונות: "יורט מזל"ט ישראלי". צה"ל: "הוא נפל"
  בחיזבאללה טוענים כי מערכות הנ"מ של הצבא הסורי יירטו מזל"ט ישראלי מסוג "רוכב שמיים" שחדר למרחב האווירי הסורי בפרברי קוניטרה. בצה"ל טוענים כי המזל"ט נפל שלשום ואין חשש לנזק ביטחוני. בשבוע שעבר נפל מזל"ט מאותו דגם ברצועת עזה

   

  הכיתוב של דגם המזל"ט לפי חיזבאללה
  הכיתוב של דגם המזל"ט לפי חיזבאללה

  כלי התקשורת של ארגון חיזבאללה טענו אמש (יום ב') כי מערכות ההגנה האווירית של צבא סוריה יירטו מזל"ט ישראלי מסוג "רוכב שמיים" שחדר למרחב האווירי הסורי בפרברי קוניטרה. בדף ההסברה הצבאית של חיזבאללה פרסמו תמונות של המזל"ט כשבאחת התמונות מופיע הכיתוב "אלביט". בחיזבאללה טענו כי כלי הטיס הופל באזור הכפר א-סמדאניה א-שרקיה בקוניטרה. בצה"ל אישרו כי המזל"ט נפל שלשום בשטח סוריה במהלך פעילות ושאין חשש לנזק ביטחוני וכעת מתחקרים את נסיבות המקרה.

   

  שלשום דיווחו כלי תקשורת המזוהים עם המשטר כי הצבא הסורי הבריח כלי טיס ישראלי בלתי מאויש אחרי שחדר למרחב האווירי הסורי. בהמשך דווח על חיסולו של הפעיל במיליציה של המשטר הסורי, "הכוחות להגנת המולדת", יאסר א-סייד, שנהג ברכבו בכביש שבין ח'אן ארנבה לדמשק. בעבר הציגו הסורים כלי טיס לא מאוישים של ישראל שכביכול התרסקו בשטחם.


   

   

  כך מטיסים את "רוכב שמיים"    (צילום: דו"צ)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  לפני חודשיים נפל מזל"ט ישראלי מאותו דגם בגבול לבנון ונתפס על-ידי הלבנוניים. ביום רביעי האחרון נפל מזל"ט "רוכב שמיים" בצפון רצועת עזה בעת שעסק בפעילות מבצעית באזור שכונת סג'עייה. בצה"ל בודקים את התרסק בגלל תקלה טכנית ומציינים כי "לא נגרם נזק ביטחוני כתוצאה מהנפילה"

   

  מזל"ט רוכב שמיים מתוצרת אלביט הוא הקטן שבמזל"טי צה"ל, מיועד למשימות טקטיות וצבר רזומה ארוך בשנים האחרונות של התרסקויות רבות בכלל הגזרות, מאיו"ש, דרך שטח הרצועה ועד לגבול לבנון. התרסקויות אלה מסבות לרוב נזק תדמיתי, אך נזק ביטחוני שולי עד אפסי שכן המערכות בכלי הטיס יודעות להפסיק לפעול אוטומטית במצבים אלה ולא לצבור ב"מוחן" שום מידע מסווג. מרבית הנפילות נבעו עד היום מתקלות טכניות.

   


  פרסום ראשון: 20.03.17, 23:21
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "חיזבאללה הציג תמונות: "יורט מזל"ט ישראלי". צה"ל: "הוא נפל""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים