שתף קטע נבחר

חוות הדעת: החשוד ברצח האחות לא במצב פסיכוטי

בית המשפט דחה את בקשת הסנגורית של אשר פרג' בן ה-77, שהצית למוות את טובה קררו בקופת חולים, לשלוח אותו למעצר בתנאי אשפוז. "בחוות הדעת אין דבר וחצי דבר המצביע שהוא מצוי במצב פסיכוטי", קבעה השופטת כוחן עומר

 

טובה קררו ז"ל והחשוד אשר פרג' (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
טובה קררו ז"ל והחשוד אשר פרג'(צילום: שאול גולן)

החשוד ברצח האחות בקופת חולים בחולון לא יישלח לאשפוז בבית החולים הפסיכיאטרי אברבנל: בדיון דחוף שהתקיים אחר הצהריים (ג') בעניינו של אשר פרג', החשוד ברצח של טובה קררו בשבוע שעבר, קבעה שופטת השלום בתל אביב חיותה כוחן עומר כי מחוות דעת ראשונה שהוגשה לה לא עולה שהוא שרוי במצב פסיכוטי. היא דחתה את בקשתה של עורכת דינו, ומחר יתקיים דיון בהארכת מעצרו. חקירת המקרה נמשכת בצח"מ איילון.

 

פרג' (77) לא הובא לדיון, שבו ביקשה הסנגורית עו"ד אופיר כתבי לשלוח אותו למעצר בתנאי אשפוז. בתגובה אמר נציג המשטרה, ליאור סולומון, שראש צוות החקירה שוחח בטלפון עם הפסיכיאטר ד"ר דני פישר, שכתב את חוות הדעת, ולדבריו: "מה שהרופא אמר זה שמדובר במקרה רגיל והחשוד אמור לשהות באבו כביר. אם היה סבור שהחשוד צריך אשפוז, הוא היה פונה לפסיכיאטר המחוזי לבקש הוראה מתאימה. ההליך הוא רגיל לחלוטין".

 

הסנגורית הדגישה ששוחחה גם היא עם הפסיכיאטר המחוזי והבינה אחרת: "עולה מחוות הדעת באופן מפורש שיש חשד לדלוזיות (הזיות, א"ב). הוא מצליח לזכור מילה אחת מתוך שלוש שאומרים לו. האיש שומע צפצופים בשתי האוזניים ומעבר לכך יש ירידה קוגניטיבית. אין ספק שמדובר במקרה מזעזע שתוצאותיו טרגיות. גם אם יש פעולות חקירה,

ניתן לבצע אותן כשהחשוד מאושפז".

 

אבל השופטת כוחן עומר קבעה: "עיינתי בחוות הדעת ואין בה דבר וחצי דבר המצביע שהחשוד מצוי במצב פסיכוטי וכי הוא זקוק לאשפוז. יתרה מכך, נאמר בשולי חוות הדעת: 'ממליץ להפנותו לבדיקה יסודית יותר בתנאי אשפוז על פי צו הסתכלות'. היא הנותנת שבהעדר צו אשפוז אין בית משפט מורה על אשפוז".

 

על פי החשד, ביום שלישי שעבר נכנס פרג' לסניף קופת חולים בחולון, שפך חומר דליק בחדר שבו שהתה קררו, והצית אותה. הוא נמלט משם אך נעצר לאחר מרדף קצר. בהמשך הסביר כי הגיע בבוקר למרפאה ולאחר מכן חזר עם חומר הבעירה בתוך בקבוק משקה קל ובידו מצית כיוון שלא היה שבע רצון מהטיפול שקיבל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים