שתף קטע נבחר

כחלון: "מה אכפת לי מי יהיו מנהלי התאגיד? מה, הם גיסים שלי?"

שר האוצר אמר לאחרונה בשיחה סגורה: "אותי מעניין שהתאגיד יעלה, ויעלה בזמן. מה אכפת לי מי יהיו המנהלים". הדברים נאמרו כבר לפני חודש

בזמן שראש הממשלה בנימין נתניהו, שנמצא כעת בסין, דורש לסגור את התאגיד - שר האוצר משה כחלון שפועל לפתיחתו רמז לאחרונה כי אינו מתכוון למנוע את הדחת מנהליו. "אותי מעניין שהתאגיד יעלה, ויעלה בזמן. מה אכפת לי מי יהיו המנהלים. מה, הם גיסים שלי?", אמר כחלון לאחרונה בשיחה עם אנשי גלי צה"ל. אמירתו של כחלון פורסמה אמש בערוץ 2. הדברים נאמרו לפני כחודש, מה שמנתק למעשה את הקשר בין הנכונות של כחלון להיעתר לדרישה להדיח את ראשי התאגיד לבין מינויה של גאולה אבן-סער למגישת המהדורה המרכזית.

כחלק מניסיון הפשרה בין נתניהו לכחלון, כבר שלשום עלו כמה אפשרויות שהועברו לאישורו של ראש הממשלה על מנת להתקדם ולשים סוף למשבר הקואליציוני שפרץ ובשיאו הוביל לעימות ישיר בינו לבין שר האוצר. בשיחות שהתקיימו בימים האחרונים בין נציגי כחלון ונתניהו עלו כמה אפשרויות, ובהן הדחת ראשי התאגיד באמצעות הצעת חוק שתעבור בכנסת ושתזכה לתמיכתו של שר כחלון.

 

אפשרות נוספת שעלתה היא לשנות את שמו של התאגיד כך שיקבל אופי שונה. אפשרות משמעותית אחרת היא לכפות על כחלון קליטה מסיבית של עובדי רשות השידור שמיועדים כיום לפיטורים.

 

בסביבת ראש הממשלה אמרו לאחר ההודעה של התאגיד על מינויה של אבן-סער למגישה כי "התאגיד עושה בכוונה. הם כנראה רוצים בחירות. למנות באמצע המשבר את רעייתו של מי שראש הממשלה רואה בו יריב עתידי פוטנציאלי על ראשות הליכוד למגישת מהדורת החדשות - זו התנהלות של תאגיד שעושה בכוונה".


פורסם לראשונה 21/03/2017 22:09

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל נחושתן
שר האוצר כחלון
צילום: גיל נחושתן
מומלצים