שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שיפוץ היסטורי: קבר ישו בירושלים נחשף
  לראשונה זה 200 שנה: 4 מיליון דולר עלו עבודות חיזוק ושימור "המזבח" בכנסיית הקבר - שם לפי הנצרות ישו נמשח ונקבר לפני שקם לתחייה. אחרי תשעה חודשים: נחשפות תוצאות השיפוץ

   

   

  הכנסייה לאחר השיפוץ    (רויטרס)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הושלם השיפוץ ההיסטורי באחד המקומות הקדושים ביותר עבור הנצרות: צוות חוקרים ואדריכלים מיוון סיים את השיפוץ של כנסיית הקבר בירושלים, שם לפי הנצרות ישו נמשח ונקבר לפני שקם לתחייה. הבוקר (יום ד') תיפתח הכנסייה רשמית, אך התמונות הראשונות מהשיפוץ כבר נחשפו. הצוות עבד בתשעת החודשים האחרונים בכנסיית הקבר שברובע הנוצרי, והתמקד בחיזוק ושימור "המזבח" - תא שבתוכו נמצא מקום קבורתו של ישו.

   

  זו העבודה הראשונה מסוגה שנעשתה במתקן מאז 1810, אז שוקם המקום לאחר שריפה. נוצרים רבים מאמינים שישו קבור במקום זה. האדריכלית אנטוניה מורופולו, שהובילה את השיפוץ, אמרה כי המבנה היה זקוק לשיפוץ וחיזוק נרחב, ובכלל זאת לעבודות ניקוז מים וביוב.

  המזבח והכנסייה, לאחר השיפוץ (צילום: EPA)
  המזבח והכנסייה, לאחר השיפוץ(צילום: EPA)

   (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

   (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

   (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

   (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

   (צילום: AP)
  (צילום: AP)

   (צילום: AP)
  (צילום: AP)

  העבודות התאפשרו לאחר שהושג הסכם נדיר בין זרמי הקתולים, האורתודוכסים-יוונים והארמנים - הזרמים האחראיים על תחזוק האתר וששומרים כל אחד בקנאות על חלקם בכנסיה. עימותים בין הזרמים מנעו עבודות שיפוץ ב-200 השנים האחרונות - אך הכמרים הניחו את המחלוקות ביניהם בצד, לאור הצורך הדחוף בשיפוץ. לפי הדיווחים, כל זרם נוצרי תרם כספית לפרויקט וגם המלך עבדאללה הוסיף תרומה אישית משלו עבור העבודות, שעלותן מוערכת ב-4 מיליון דולר.

   

  בשנה שעברה המשטרה סגרה לזמן קצר את האתר לאחר שנציגי רשות העתיקות קבעו כי המקום מהווה סכנה לציבור, מה שגרם לזרמים השונים בנצרות להתאחד למען תיקון הליקויים. "אם לא הייתה התערבות כעת, היה סיכון גדול להתמוטטות. זו טרנספורמציה מוחלטת לאתר", אמרה בוני בורנהאם מקרן המונומנטים העולמית, שפיקחה על העבודות.

   

  מאז יולי האחרון עבדו בכנסיית הקבר 50 מומחים מאתונה, שבעבר שיפצו את האקרופוליס בבירת יוון ואת כנסיית איה סופיה באיסטנבול. המשפצים עבדו בעיקר בלילות, כדי לאפשר למתפללים להמשיך ולהגיע לכנסייה. 

   

  כנסיית הקבר נבנתה בשנת 325 על ידי הקיסר הרומי קונסטנטין, נהרסה בשנת 1009 על ידי החליף המוסלמי אל-חכים, ושוקמה שוב במאה ה-12 על ידי הצלבנים בעיר. בשנת 1808 שריפה פרצה במקום והרסה את הקבר, ששוקם אז בפעם האחרונה - עד היום.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "שיפוץ היסטורי: קבר ישו בירושלים נחשף"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים