שתף קטע נבחר

נתניהו נפגש פעמיים עם כחלון, החרדים נגד בחירות: "לא יעלה על הדעת"

השניים התייצבו פנים מול פנים בפגישה כדי לנסות לפתור את המשבר בעניין התאגיד. בפתח הפגישה הבהיר נתניהו כי המשבר עדיין קיים. אחרי כ-40 דקות הסתיימה הפגישה ולא נרשמה התקדמות. נציגי החרדים אמרו לרה"מ: לא רוצים בחירות

 

ראשי סיעות הקואליציה התכנסו היום (א') במסגרת ישיבה שבועית כשסוגיית תאגיד השידור הציבורי, שהסעירה את המערכת הפוליטית, עולה שוב על השולחן. ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון נפגשו לראשונה זה שבוע וחצי מאז פגישתם הקודמת לפני נסיעתו של נתניהו לסין. צלע נוספת בקואליציה, ראשי הסיעות החרדיות, הבהירו לראש הממשלה: לא יעלה על הדעת ללכת לבחירות.

 

לאחר ישיבת הממשלה נועדו נתניהו וכחלון יחד עם יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, בחדר לאחר שהשר יעקב ליצמן הציע שכולם ייצאו וייתנו להם לדבר לבד. נתניהו נותר בחדר עם כחלון, דרעי ומזכיר הממשלה צחי ברוורמן ואמר כי המשבר בעינו. הפגישה ארכה כ-40 דקות ובסיומה לא נרשמה התקדמות והשניים קבעו להיפגש שוב. בהמשך נפגשו נתניהו וכחלון פעם נוספת.

 

במהלך הפגישה ועוד לפני שנתניהו וכחלון נשארו בארבע עיניים, נציגי המפלגות החרדיות הודיעו לראש הממשלה שוב שהם לא מעוניינים בבחירות, וכי מבחינתם לא יעלה על הדעת שהמשבר על תאגיד השידור יוביל לבחירות. "על מה בחירות? שיהיה ברור שמבחינתנו זה דבר שלא יעלה על הדעת שנלך לבחירות בגלל המשבר הזה", אמרו.

 

לפני ישיבת הממשלה התייחס נתניהו בישיבת שרי הליכוד לנושא המשבר מול כחלון ואמר: "כרגע אין חדש. כשיהיה אני אעדכן אתכם". נתניהו לא התייחס למשבר הפוליטי בפתח דבריו בישיבת הממשלה ודיבר על השיחות מול האמריקנים. "בימים האחרונים נפוצו דיווחים בתקשורת לגבי סיכומים לכאורה בשיחות מול הבית הלבן. אני מבקש להבהיר בכל הנוגע לבנייה בהתנחלויות כי יש הרבה מאוד פרסומים לא נכונים. השיחות נמשכות ואני מקווה שהן יסתיימו במהרה".

ייפגשו היום לראשונה זה שבוע וחצי. נתניהו וכחלון (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
ייפגשו היום לראשונה זה שבוע וחצי. נתניהו וכחלון(צילום: אלכס קולומויסקי)

 

 

על המשבר בין נתניהו לכחלון התייחס הבוקר יו"ר סיעת כולנו, ח"כ רועי פולקמן, בשיחה עם אולפן ynet וביקר את דבריו של יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, נגד כחלון לאחר שאמר אתמול כי שר האוצר דואג "לקומץ צפונבונים".

 

"אלה ספינים שאני בטוח שאף אחד בציבור לא קונה", אמר פולקמן. "שר אוצר מגבעת אולגה פועל מהבוקר עד הלילה למען החברה והציבור. אפשר פעם להגיד שמאלנים ופעם לקרוא צפונובונים. אני חושב שהציבור עייף מהספינים האלה והוא רוצה ממשלה ושר אוצר וגם ראש ממשלה שמתעסקים בחיים עצמם".

 

איך היית מגדיר את התנהלות ראש הממשלה ברגעים האלה?

הדבר היחידי שאני יכול להגיד שהעיסוק הבלתי פוסק בזה הוא חסר אחריות, וכל מה שאנחנו אומרים, חברים, אפשר להגיע להבנות, אנחנו שותפים, כמו בהרבה דברים אחרים, מצאנו פתרונות. צריך להפסיק לייצר פתרונות שווא, הרעיון הזה של שיקום רשות השידור הוא היסטוריה. בשביל אמירה של שיקום של רשות שכבר אי אפשר לשקם אותה? שמשלם המיסים הישראלי יתחיל לחזור לשלם אגרות? מדובר בהתנהלות לא אחראית. אני חושב שהגיע הזמן שנחזור לטפל בדברים הרציניים".

 

אם נתניהו יתעקש בכל זאת על בחירות, אתם מוכנים או שיש 61 חלופי?

ברור, אנחנו הגענו כדי לעבוד בשביל הציבור. הכנסת היא אמצעי, לא מטרה. ואם צריך לעשות בחירות אז צריך לעשות בחירות. אנחנו פה כדי שמדינת ישראל תתנהל באחריות".


פורסם לראשונה 26/03/2017 11:51

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מרק ישראל סלם
נתניהו וכחלון
צילום: מרק ישראל סלם
מומלצים