שתף קטע נבחר

יוצאים לדרך: מיליון וחצי מעשים טובים ביום אחד

יום טוב לכם: 1 מכל 5 ישראלים, ייקח היום חלק בעשיית מעשים טובים. השנה, לצד ישראל, מתקיים יום מעשים בעוד 93 מדינות ברחבי העולם, בהשתתפות מיליוני בני אדם. "אנחנו רוצים ליצור יותר תודעה, להביא יותר אנשים למעגל ההתנדבות, זה יום שיא לפעילות שנתית", אומר ל-ynet, קינן רובין, סמנכ"ל החזון של קבוצת אריסון ומנכ"ל רוח טובה לשעבר. צפו

 

 

הישראלי היפה: יום שיא לפעילות שנתית של עשיית טוב, מתקיים היום בישראל. כמיליון וחצי ישראלים, יצאו לעשות טוב מדן ועד אילת, באלפי פרויקטים בכל רחבי הארץ. כמעט כל הרשויות המקומיות וכל היישובים הערביים, נוטלים חלק בפרויקט שמפעילה עמותת רוח טובה, שבמסגרתו משתתפים היום, מאות בתי ספר, גנים וקבוצות נוער, אלפי חיילים, אלפי סטודנטים, שוטרים ו-1,700 חברות עסקיות. "היום אנחנו למעלה ממיליון וחצי אנשים, שיצאו לעשות מעשים טובים ברחבי הארץ, אנחנו מדברים על למעלה מ-95 מהרשויות שלוקחות חלק, אגודות סטודנטים, תנועות נוער, בתי ספר, בעצם היקף ארצי מלא של אנשים", אומר קינן רובין, סמנכ"ל החזון של קבוצת אריסון ומנכ"ל רוח טובה לשעבר.

 

אירועי יום מעשים טובים מתקיימים בשיתוף פעולה עם עמותת רוח טובה

 

 

בין הפעילויות המגוונות בהן משתתפים המתנדבים: סיוע לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, אריזות מזון לקראת חג הפסח הקרב, שיפוץ וצביעה של מוסדות רווחה, מועדוניות ופנימיות, ניקוי חופים ויערות, ימי כיף לאוכלוסיות מיוחדות, טיפוח גינות קהילתיות, ביקור מאושפזים בבתי חולים ועוד. יאיר אילן, מיוזמי פרויקט "עושים רחוב", של אגודת הסטודנטים בן-גוריון ובשיתוף עיריית באר-שבע סיפר ל-ynet: "המטרה שלנו היא לחבר בין כמה שיותר אנשים, וליצור אצלם אכפתיות קהילתית, במרחב המשותף. הדרך שלנו היא לשאול את תושבי השכונות, מה הם היו רוצים במרחב הציבורי שלהם? גינה? ספספלים? ביום מעשים טובים, אנחנו בעצם פועלים בשכונה ד' בבאר-שבע, באזור שנקרא "רחבת הכנסת, ומוציאים לפועל תוכנית שבנינו יחד עם תושבי בשכונה, לשיפור המראה החיצוני של האזור", מתאר יאיר.

 

"עושים רחוב" - הסטודנטים מבאר שבע מעצבים שכונות מחדש (צילום: יח"צ) (צילום: יח
"עושים רחוב" - הסטודנטים מבאר שבע מעצבים שכונות מחדש(צילום: יח"צ)
 

 

אלפים ייקחו היום חלק באירועי חוצות בערים השונות. במסגרת אירועים אלו, יכול הציבור הרחב לעשות מעשה טוב על הדרך ולהשתתף במגוון פרויקטים בכיכרות. כך, למשל, יתקיימו אירועים בירושלים, תל-אביב, רמת-גן, אשקלון, ראשון לציון, חצור הגלילית, אשדוד ועוד. תמר לופוביץ (13), שזכתה בתחרות סרטונים קצרים, SHARETHEGOOD, סיפרה ל-ynet: "בעייני, מעשה טוב, זה שאתה עושה משהו בשביל מישהו אחר, בשביל לעזור לו ולא כדי לקבל משהו מזה, זה לא משנה מה זה", היא אומרת. בניגוד לאחרים, לתמר אין תוכנית מסודרת מראש ליום מעשים טובים "אין לי עדיין תכניות, אבל אני בטוח הולכת לעשות מעשה טוב. אני חושבת שמעשה טוב לא חייב להיות משהו גדול, יכול להיות שאתה סתם במשך היום תחשוב לשים דגש על עזרה לזולת", מספרת לופוביץ.  

 

 

 

זוכת תחרות הסרטונים: "מעשה טוב לא חייב להיות משהו גדול" ()
זוכת תחרות הסרטונים: "מעשה טוב לא חייב להיות משהו גדול"

 

מי שיזמה את יום מעשים טובים היא אשת העסקים והפילנתרופית, שרי אריסון: "התחלנו ביוזמה לפני כ-11 שנים בישראל עם 7000 איש. ב"יום מעשים טובים" השנה צפויים להשתתף מיליוני בני אדם ב-93 מדינות ברחבי העולם. במהלך השנים, הצלחנו להפוך את "יום מעשים טובים" ליום שכולו טוב – יום שיא לעשיית טוב כל השנה. יום שרואים כמה טוב יש בארץ ובעולם", אומרת אריסון.

 

 

"התחלנו ביוזמה לפני כ-11 שנים, השנה צפויים להשתתף מיליוני בני אדם ב-93 מדינות" אומרת אריסון, יוזמת יום מעשים טובים ()
"התחלנו ביוזמה לפני כ-11 שנים, השנה צפויים להשתתף מיליוני בני אדם ב-93 מדינות" אומרת אריסון, יוזמת יום מעשים טובים

 

יום מעשים טובים הבינלאומי מתקיים השנה ב-2 באפריל ב-93 מדינות ברחבי העולם, במסגרתו יתקיימו אלפי פרויקטים. בין המדינות שישתתפו השנה ביום מעשים טובים: ארה"ב, ברזיל, איטליה, פורטוגל, אוגנדה, קניה, טייואן ועוד.

 

גאווה ישראלית: השנה שותפת כ-93 מדינות ליום מעשים טובים ()
גאווה ישראלית: השנה שותפת כ-93 מדינות ליום מעשים טובים

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים