שתף קטע נבחר

ועדת השרים החליטה: יותר מינויים פוליטיים במערכת הציבורית

ועדת שרים בראשות איילת שקד ויריב לוין המליצה כי תפקידים נוספים ימונו ישירות על ידי השר: "חיוני לחיזוק המשילות"

ועדת השרים למינויים במגזר הציבורי, בראשות השרים אילת שקד (הבית היהודי) ויריב לוין (הליכוד), פרסמה היום (א') את החלטותיה. בין היתר, מספר המינויים הפוליטיים המותרי לכל שר יעלה, אבל הליך מינוי הבכירים יישאר בידי ועדות האיתור.

שקד ולוין. יותר מינויים פוליטיים, פחות חברים בוועדות איתור (צילום: אלכס קולומויסקי, עידו ארז) (צילום: אלכס קולומויסקי, עידו ארז)
שקד ולוין. יותר מינויים פוליטיים, פחות חברים בוועדות איתור(צילום: אלכס קולומויסקי, עידו ארז)

הוועדה תמליץ לממשלה לצמצם את מספר החברים בוועדות האיתור למינוי בכירים שהשר מבקש למנות במשרת אמון, מחמישה לשלושה: מנכ"ל המשרד, נציג של נציב שירות המדינה ונציג ציבור שייבחר על ידי המנכ"ל, בהתייעצות עם נציג הנציבות.

 

ועדת האיתור תוכל להמליץ על מועמד אחד עד שלושה מועמדים לשר, על-פי שיקול דעתה. אם השר ירצה שאחד המינויים ייקבע בהליך של מינוי אישי, במקום דרך ועדת האיתור, הוא יוכל לבקש ישירות את ועדת השירות, שמבטלת את הצורך בוועדת איתור, כפי שקיים כבר היום.

 

החלטה נוספת של ועדת השרים היא שמשרת משנה למנכ"ל המשרד לא תיבחר באמצעות מכרז, כפי שהיה עד היום, אלא במינוי ישיר על ידי השר הממונה. הצעת החלטה בנושא הזה תעלה בישיבת הממשלה ביום ראשון הבא.

 

שרת המשפטים איילת שקד, שעמדה בראשות הוועדה, אמרה: "עבודת ועדת האיתור תתייעל, תתקצר, ותזמן לפתחם של השרים מועמדים מצוינים ומקצועים שיסייעו בידי השר להגשים את מדיניותו".

 

השר יריב לוין, שעמד גם הוא בראש הוועדה, סיכם: "המהלך שאותו אנו מובילים חיוני לחיזוק המשילות. בדרך זו נוכל להבטיח ששרי הממשלה יוגלו להנהיג מדיניות במשרדיהם וגם לוודא שהמדיניות הזו אכן תצא לפועל ותבוצע".

 

השר יובל  שטייניץ בירך על ההחלטות: "אני מאוד מרוצה שההצעה לצמצום ועדות האיתור לשלושה נציגים אושרה ברוב גדול. אין לי ספק שההצעה הזו תביא להתייעלות רבה ולקיצור לוחות הזמנים בעבודתהשל ועדת האיתור. כתוצאה מכך יגיעו מועמדים רבים יותר ויהיה שיפור באיכות המינויים בתפקידים בכירים בשירות הציבורי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי, עידו ארז
שקד ולוין. יותר מינויים פוליטיים
צילום: אלכס קולומויסקי, עידו ארז
מומלצים