שתף קטע נבחר

שרה נתניהו עתרה לבג"ץ בדרישה לערער על פסקי הדין נגדה

בעתירה טוענת רעיית ראש הממשלה כי השופטת שדנה בתיקים של עובדי המעון מני נפתלי וגיא אליהו לא נתנה משקל ראייתי לראיות שמסרה נתניהו, ושההליך נוהל באופן פגום

 

 

מני נפתלי ושרה נתניהו.טוענת שפסקי הדין הפרו את זכותה לפרטיות ()
מני נפתלי ושרה נתניהו.טוענת שפסקי הדין הפרו את זכותה לפרטיות
רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, עתרה היום (א') לבג"ץ נגד החלטת בית הדין הארצי לעבודה, שלא מאפשר לה להגיש ערעור על פסק הדין בפרשת מני נפתלי. נתניהו ביקשה גם שלא לדון בערעורים שהגישה המדינה בפרשיות מני נפתלי וגיא אליהו עד שבג"ץ ימסור החלטה בנושא.

 

נתניהו טענה כי פסק הדין שקבע פיצויים לעובדי המעון לשעבר מני נפתלי וגיא אליהו, בעקבות העסקה פוגענית במעון, הוא מוטעה ופוגע בה באופן אישי. נתניהו ביקשה לערער בלי קשר לערעור המדינה על ההחלטה, אולם נשיא בית הדין הארצי לעבודה, יגאל פליטמן, החליט לדחות את בקשתה להגיש ערעור נפרד.

 

גיא אליהו ומני נפתלי באחד הדיונים בבית המשפט (צילום: עפר מאיר) (צילום: עפר מאיר)
גיא אליהו ומני נפתלי באחד הדיונים בבית המשפט(צילום: עפר מאיר)

"בפסק הדין בתביעת נפתלי נקבעו קביעות קשות ביותר נגד העותרת ולפיהן היא ניהלה את מעון ראש הממשלה באופן פוגעני, כלפי כולי עלמא וללא תיחום בזמן ו/או במהות הנפגעים", נטען בעתירה שהוגשה על ידי עורך הדין יוסי כהן. נתניהו טוענת בעתירתה כי השופטת שדנה בתיק בבית הדין האזורי לעבודה לא נתנה משקל ראייתי לראיות שהעבירה ושההליך נוהל באופן פגום.

 

כמו כן, נתניהו מלינה גם על פסקי הדין בפרשיות אליהו ונפתלי. "הקביעות שבפסקי הדין עלולות גם לחשוף את העותרת לתביעות כספיות אישיות מצידם של עובדים אחרים", נטען. "מדובר בקביעות כלליות שאינן מתוחמות בהכרח לאירועים ספציפיים במועדים קונקרטיים, ואם לא תוענק לעותרת זכות הערעור הן עלולות לשמש נגדה בהליכים אחרים. זה המקום להזכיר כי בית הדין האזורי, באופן תמוה, התיר לנפתלי להצהיר במהלך עדותו בתביעת אליהו 'הצהרה דרמטית' כלשונו בדבר הרגלי השתייה של העותרת, וזאת ללא כל קשר או רלוונטיות לעדותו ומתוך כוונה ברורה לפגוע בעותרת", נטען בעתירה לבג"ץ.

 

בנוסף, נתניהו טוענת כי פסקי הדין הפרו את זכותה לפרטיות, שכן "הם מתייחסים לאופן התנהלותה ברשות היחיד". לסיכום, ביקשה נתניהו מבג"ץ להתערב בהליך המשפטי שמתנהל בימים אלה בבית הדין הארצי לעבודה ולאפשר לה לערער.

 

ממשרדה של עורכת הדין נעמי לנדאו, שמייצגת את מני נפתלי, נמסר בתגובה: "כפי שאמרנו כבר שוב ושוב – טוב יהיה אם הגברת נתניהו תגאל את עם ישראל מהעיסוק האובססיבי בה. ראוי היה אם במקום להמשיך להעמיס על מערכת בתי במשפט בישראל, תיקח נתניהו אחריות ותבקש סליחה מכל אותם עובדים שבהם התעמרה לאורך השנים, ובראשם מני נפתלי וגיא אליהו. כפסיכולוגית חינוכית בשירות הציבורי, היינו מצפים מהגברת נתניהו להתבונן עמוק פנימה אל תוך נפשה ולהסיק את המסקנות הנדרשות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים