שתף קטע נבחר

נתניהו למקורביו: "קל יותר לסגור את כל התאגיד מאשר חצי"

ראש הממשלה נועד פעמיים עם שר האוצר, אך עד כה לא הושגה הסכמה בעניין דרישת נתניהו לסגור את תאגיד השידור הציבורי. החשש: מתווה הפשרה לא יקבל אור ירוק מהיועץ המשפטי לממשלה

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (א') למקורביו כי לא ניתן לסגור "חצי תאגיד" אלא רק את כל תאגיד השידור הציבורי. הסיבה היא החשש שהיועץ המשפטי לממשלה או בית המשפט יתערב בהליך הדחת המנהלים או בחוק הפיקוח שמבקש נתניהו לחוקק וכן בהחלטות נוספות שעשויות להתקבל במסגרת פשרה בינו לבין שר האוצר משה כחלון שעמו נפגש פעמיים - עד כה ללא תוצאות.

 

אחד המעורבים בנושא סיפר כי נתניהו ביקש לבחון אפשרות לסגירה כוללת של התאגיד על מנת לעקוף את הסבך המשפטי, ולהקים במקומו גוף אחר שישתלט בצורה מלאה על השידור הציבורי. "הבעיה העיקרית כרגע היא משפטית. יש הרבה מתווי פשרה, אבל לגבי אף אחד מהם לא יהיה קל לקבל יעוץ מהיועץ המשפטי לממשלה", אמר גורם המעורה בפרטים.

 

נתניהו וכחלון נפגשו היום פעמיים, לראשונה זה שבוע וחצי מאז פגישתם הקודמת לפני נסיעתו של נתניהו לסין. צלע נוספת בקואליציה, ראשי הסיעות החרדיות, הבהירו לראש הממשלה: לא יעלה על הדעת ללכת לבחירות.

 

לאחר ישיבת הממשלה נועדו נתניהו וכחלון יחד עם יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, בחדר לאחר שהשר יעקב ליצמן הציע שכולם ייצאו וייתנו להם לדבר לבד. נתניהו נותר בחדר עם כחלון, דרעי ומזכיר הממשלה צחי ברוורמן ואמר כי המשבר בעינו. הפגישה ארכה כ-40 דקות ובסיומה לא נרשמה התקדמות והשניים קבעו להיפגש שוב. בהמשך נפגשו נתניהו וכחלון פעם נוספת.

  

 

במהלך הפגישה ועוד לפני שנתניהו וכחלון נשארו בארבע עיניים, נציגי המפלגות החרדיות הודיעו לראש הממשלה שוב שהם לא מעוניינים בבחירות, וכי מבחינתם לא יעלה על הדעת שהמשבר על תאגיד השידור יוביל לבחירות. "על מה בחירות? שיהיה ברור שמבחינתנו זה דבר שלא יעלה על הדעת שנלך לבחירות בגלל המשבר הזה", אמרו.

 

לפני ישיבת הממשלה התייחס נתניהו בישיבת שרי הליכוד לנושא המשבר מול כחלון ואמר: "כרגע אין חדש. כשיהיה אני אעדכן אתכם".

 

על המשבר בין נתניהו לכחלון התייחס הבוקר יו"ר סיעת כולנו, ח"כ רועי פולקמן, בשיחה עם אולפן ynet וביקר את דבריו של יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, נגד כחלון לאחר שאמר אתמול כי שר האוצר דואג "לקומץ צפונבונים".

 

"אלה ספינים שאני בטוח שאף אחד בציבור לא קונה", אמר פולקמן. "שר אוצר מגבעת אולגה פועל מהבוקר עד הלילה למען החברה והציבור. אפשר פעם להגיד שמאלנים ופעם לקרוא צפונובונים. אני חושב שהציבור עייף מהספינים האלה והוא רוצה ממשלה ושר אוצר וגם ראש ממשלה שמתעסקים בחיים עצמם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מרק ישראל סלם
נתניהו וכחלון
צילום: מרק ישראל סלם
מומלצים