שתף קטע נבחר

הקרב על עובדי שדות התעופה: יו"ר ועד המהנדסים תומך בניסנקורן

יום לאחר שיו"ר ועד עובדי שדות התעופה פנחס עידן העביר את תמיכתו ליחימוביץ', הכריז יו"ר ועד ההנדסאים והטכנאים על תמיכתו בניסנקורן. "לא יודע כמה דבריו של פנחס מייצגים את כלל עובדי נתב"ג"

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן(צילום: יובל חן)

יו"ר ועד ההנדסאים, הטכנאים והמהנדסים ברשות שדות התעופה, אבי ניסנבוים, הודיע היום (ב') כי יתמוך ביו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן בבחירות לראשות הארגון שיתקיימו ב-23 במאי. ניסנבוים הודיע על תמיכתו יום לאחר שיו"ר ועד עובדי נתב"ג פנחס עידן הודיע על התפטרות מסיעת עוגן של ניסנקורן לטובת תמיכה בשלי יחימוביץ'.

 

"אני לא יודע כמה דבריו של פנחס מייצגים את כלל עובדי נתב"ג, כמו שאני לא יודע כמה דבריי משקפים את עמדת העובדים", אמר ניסנבוים, "אבל מה שבטוח הוא שחלק מהעובדים תומכים תמיכה מלאה בניסנקורן ותמיכתו של פנחס ביחימוביץ' אינה קשורה אליהם".

 

ניסנבוים התייחס לדבריו של פנחס לפיהם ההסתדרות אינה מקום מפלט לפוליטיקאים וצריכה לשמש גוף מקצועי, ואמר: "הדברים תואמים בדיוק את ניסנקורן שהוא יו"ר איגוד מקצועי".

 

 

בקרב עובדי נתב"ג קיימים כ-1,500 עובדים קבועים, מתוכם כ-1,000 עובדים תחת פנחס, כ-350 הנדסאים תחת ניסנבוים ועוד 150 עובדים אקדמאים. הקרב על רשות ההסתדרות צפוי לפלג את העובדים שכבר הבהירו כי לא יצביעו כמקשה אחת למועמד אחד.

 

הידיעה על עזיבתו של פנחס עידן את ניסנקורן נחשבת לחיזוק משמעותי עבור יחימוביץ'. מלבד העובדה שמדובר בראש ועד גדול הייתה זו תמיכה ראשונה פומבית עבור יחימוביץ' במירוץ. בשבועות האחרונים ובעקבות פרסום הקלטות שחשפו דיל בין יחימוביץ' לח"כ איתן כבל לפיו יחימוביץ' תתמוך בו בבחירות לראשות מפלגת העבודה וכבל יאפשר לה להתמודד במסגרת סיעתו בהסתדרות - חטף הקמפיין של יחימוביץ' מכה והיו שטענו כי יגבה ממנה מחיר פוליטי.

 

בשבוע שעבר הודיע גם סיעת ש"ס כי תתמוך בה. בניסנקורן לעומת זאת תומכים חיים כץ וכן רוב הסיעות: הליכוד, העבודה, כולנו, מרצ , חד"ש וכן סיעתו של עמיר פרץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יובל חן
אבי ניסנקורן
צילום: יובל חן
מומלצים