שתף קטע נבחר

אין תקציב לעיריית ירושלים? יש מיליון וחצי שקל לאירוע של ש"ס

בינואר האחרון השבית ניר ברקת את השירותים בעיר במחאה על היעדר תקציב. עם זאת, העירייה בראשותו תממן את האירוע השנתי של מפלגת ש"ס במיליון וחצי שקלים, כולל הגעת תושבים מחוץ לירושלים על חשבון תושבי הבירה. עיריית ירושלים: "אין כל סממן פוליטי"

 

אירוע "הקבלת פני רבו" הוא אירוע שנתי המתקיים בחול המועד פסח מטעם מפלגת ש"ס ובמימונה של עיריית ירושלים שמוציאה מקופתה כמיליון וחצי שקלים. השנה יתקיים האירוע באצטדיון טדי בעיר וייקחו בו חלק מועצת חכמי התורה של ש"ס.

 

מדובר באירוע המסורתי של תנועת "אל המעיין" ובמימונה של עיריית ירושלים וראש העיר ניר ברקת שכזכור יצאו למחאה ולשביתות בשל היעדר תקציב מספיק לעיר. כזכור בחמש השנים האחרונות ירדה הבירה מהאשכול הסוציו-אקונומי הרביעי לשלישי וניר ברקת דרש בכל תוקף תוספת תקציבית לעיר, מה שלא מפריע לו לתקצב עכשיו במיליון וחצי שקלים את האירוע השנתי של ש"ס.

ראש מנהל תרבות ופנאי בעירייה מאשרת כי מדובר באירוע של ש"ס ()
ראש מנהל תרבות ופנאי בעירייה מאשרת כי מדובר באירוע של ש"ס

הזמנה לאירוע לתושבי בת ים - על חשבון תושבי ירושלים ()
הזמנה לאירוע לתושבי בת ים - על חשבון תושבי ירושלים
השנה מתכוונים בש"ס לקיים אירוע המוני וחסר תקדים בהיקפו שייערך באצטדיון טדי בעיר. עשרות אלפי חרדים צפויים להגיע באוטובוסים מכל רחבי הארץ. בהזמנה שהוציאה "אל המעיין", היא הזמינה בין היתר גם את תושבי העיר בת ים להגיע לאירוע בהסעות שאורגנו, וכל זאת על חשבונם של תושבי הבירה. באירוע שמתוקצב כאמור מטעם העירייה, הודרו נשים מקדמת הבמה ובין האמנים לא תופיע ולו אישה אחת - והכול בחסות העירייה.

 

בעבר כבר הגיש היועץ המשפטי לשעבר לעיריית ירושלים עו"ד יוסי חביליו עתירות לבית המשפט, המבקשות למנוע מן העירייה לתקצב אירועים אלו בטענה שמדובר באירועים פוליטיים, אז טענה העירייה כי מדובר באירוע של מעיין החינוך החרדי ולא של מפלגת ש"ס. בית המשפט קיבל את עמדת העירייה כי אין מדובר באירוע פוליטי ולא מנע את קיום האירוע ותקצובו. עם זאת, הוא מתח ביקורת על האופן שבו הועברו הכספים מעיריית ירושלים.

 

בפרוטוקול ישיבה שהגיע לידינו נכחו - מנכ"ל העירייה אמנון מרחב, ראש מנהל תרבות חברה ופנאי, אריאלה רג'ואן, - גזבר העירייה אלי זיטוק, היועץ המשפטי אלי מלכה ומנהל אגף חן חרדי וסגן מנהל אגף חברה ונוער בעיריית ירושלים דוד ויינר. בישיבה שואלים מרחב וזיטוק באיזה אירוע מדובר? אריאלה רג'ואן עונה לו "של ש"ס".

התקציב לאירוע ()
התקציב לאירוע

 

ראש העיר ברקת (צילום: דניאל אליאור) (צילום: דניאל אליאור)
ראש העיר ברקת(צילום: דניאל אליאור)

הזבל ברחובות ירושלים במהלך השביתה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
הזבל ברחובות ירושלים במהלך השביתה(צילום: גיל יוחנן)

עו"ד יוסי חביליו ()
עו"ד יוסי חביליו

לפי הפרוטוקול נראה כי העירייה מודעת היטב שמדובר באירוע מפלגתי עם אוריינטציה פוליטית והדבר אושר ואף נרשם בפרוטוקול. עו"ד יוסי חביליו, יו"ר עמותת צחור: "זו שערורייה שתושבי ירושלים, אחת הערים העניות בישראל, צריכים לממן במיליון וחצי שקלים אירוע שכל מטרתו היא האדרת מפלגת ש"ס וראשיה, שרוב המשתתפים בו יהיו מחוץ לעיר. שוב ברקת משתמש בכספי הירושלמים להשגת מטרותיו הפוליטיות".

 

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "מדובר בטענות ממוחזרות שכבר נדחו על-ידי בית המשפט המחוזי בשנה שעברה שקבע כי "מדובר באירוע דתי-תרבותי ששורשיו נטועים עמוק במסורת היהודית. אופיו המפורש והדומיננטי של האירוע לא נשא מאפיינים פוליטיים ולא הוכח שמדובר היה באירוע פוליטי".

 

עוד נמסר מהעירייה: "האירוע מופק על ידי העירייה שמקפידה הקפדה יתרה על כך שבאירוע לא יהיה כל סממן פוליטי מכל סוג שהוא לא בתכנים, לא בשילוט ולא בנאומים. בעירייה התקבלה פניית עמותת 'אל המעיין', שהינה עמותה חינוכית המוכרת על ידי משרד החינוך למתן חסות לאירוע בסכום של 600 אלף שקלים והחסות אושרה על פי כל הכללים והנהלים בשקיפות מלאה. באשר לפרוטוקולים, מדובר בטעות סופר שנאמרה בעל פה במהלך דיון.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים