שתף קטע נבחר

טבריה: החשוד שערף את ראשה של גרושתו אושפז בעבר בבית חולים פסיכיאטרי

המשטרה ממשיכה לחקור את רצח האישה בטבריה. במהלך נישואי הרוצח ואשתו לשעבר הוא אושפז לתקופה של כחודש בבית חולים פסיכיאטרי. עורך דינו מסר שהוא אינו מתקשר. לפני כמה ימים סיפרה האישה לאחת מחברותיה שהיא חוששת שירצח אותה

 

 

החשוד ברצח אשתו לשעבר בטבריה - שאת ראשה ערף היום (ד') - היה מאושפז לפני ארבע וחצי שנים למשך קרוב לחודש בבית חולים הפסיכיאטרי באר יעקב. סניגורו, עו"ד סעיד חדד מהסניגוריה הציבורית, נפגש עמו במהלך החקירה ואמר כי קשה לתקשר עמו. חדד אישר כי החשוד היה מאושפז בעבר במוסד פסיכיאטרי.

 

החשוד עלה לארץ בתחילת שנות ה-90, שירת בצבא והתגייר. לפני כעשר שנים הכיר את אשתו והשניים התחתנו. מכרים בשכונה סיפרו שבתקופה האחרונה הוא לא עבד ומאז הגירושי היה מחוסר דיור ולן בבית מדרש קטן בשכונה ("שטיבלעך"). בנוסף הוא סייע בלימודי קודש לילדים בשכונה.

 (צילום: תיעוד מבצעי מד"א) (צילום: תיעוד מבצעי מד
(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
 

זירת הרצח בטבריה. האישה סיפרה לחברותיה בשמחה על הגירושים ()
זירת הרצח בטבריה. האישה סיפרה לחברותיה בשמחה על הגירושים

הנרצחת חזרה בתשובה לפני כמה שנים ועבדה במעון לתינוקות וילדים בעיר. חברותיה העידו כי היא התגרשה רק לפני כמה ימים: "היא סיפרה בשמחה לאחת החברות שהם התגרשו. לא היה לה טוב. הוא התעלל בה. הם היו נשואים בערך 10 שנים".

 

בימים האחרונים סיפרה לחברותיה בעבודה על גירושיה בחיוב, אך גם העידה על חשש ממי שהתגרשה ממנו זה עתה. לפני כמה ימים היא אמרה לאחת החברות שהיא פוחדת שהוא ירצח אותה. אתמול אף ניסתה להתקשר לחברותיה מהעבודה מתוך מצוקה, אולם אף אחד מהן לא הייתה זמינה ולא נענתה לה.

 

דראושה. "הוא שם את הראש מאחורי הפח וניסה להדליק אותו" (צילום: אביהו שפירא ) (צילום: אביהו שפירא )
דראושה. "הוא שם את הראש מאחורי הפח וניסה להדליק אותו"(צילום: אביהו שפירא )

המשטרה מסרה כי לא היו תלונות קודמות. גם בשירותי הרווחה של עיריית טבריה טוענים כי החשוד לא היה מוכר להם. ואילו ראש עיריית טבריה, יוסי בן דוד, הפנה אצבע מאשימה לעבר שירותי בריאות הנפש, שלדבריו "ידעו על מצבו של החשוד ברצח, ידעו על המסוכנות שלו. הכתובת הייתה על הקיר". ממשרד הבריאות נמסר בתגובה לטענות כי "הנושא נמצא בחקירת משטרה. כמו כן, מפאת חיסיון רפואי, לא נוכל למסור פרטים על המקרה הספציפי".

 

"חשבתי שהוא הולך עם ראש של בובה"

ויסאם דראושה, קבלן אינסטלציה שעובד בבניין סמוך לזירת הרצח בטבריה, נתקל במקרה בחשוד, בעת שהחזיק בידו את ראשה של גרושתו. "חשבתי שהוא הולך עם ראש של בובה, לא הבנתי מה זה. הוא עמד ליד פח אשפה והתחיל להבעיר את הראש".  

 

דראושה סיפר: "היא ניגש אלי כאילו כלום. רגיל. אמר לי, 'תקרא למכבי האש כי יש לי שריפה ואני לא מצליח לכבות'. נתתי לו את הטלפון, אבל הוא אמר לי 'תתקשר אתה'. הוא החזיק את הראש מתחת לזרוע, עטוף במגבת. כמו קסדה. בהתחלה לא הבנתי מה זה. חשבתי - ראש של בובה. אחר כך ראיתי שהוא מכוסה בדם. שאלתי אותו מה זה הדם הזה, אמרתי לו שאתקשר למשטרה והוא התחיל להתרחק ממני. הוא שם את הראש מאחורי הפח וניסה להדליק אותו. אבל הוא רעד ולא הצליח להדליק את הגפרור". לדבריו, "הוא לא אמר שום דבר. גם כשהמשטרה הגיעה הוא פשוט הושיט ידיים והם שמו לו את האזיקים".

 

דראושה אמר כי לא פחד, אבל "זה פשוט לא ייאומן. אתה לא קולט בראש מה שהעיניים שלך רואות. עד שבאה המשטרה, הלכתי, חזרתי. לא האמנתי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
זירת הרצח בטבריה
צילום: אביהו שפירא
מומלצים