שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תלוי מאסטרואיד: המגדל שיסתובב בעולם
  החברה שתכננה בית במאדים ועיר עננים חושפת עוד תוכנית עתידנית מדהימה: גורד שחקים שייבנה מהשמיים למטה, ויחוג בגובה 50 אלף ק"מ מעל כדור הארץ

   

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  חברת אדריכלות בניו יורק חשפה את העיצוב שלה לגורד השחקים הגבוה בעולם - שיגיע אל מחוץ לעולם. לפי התוכנית, שכמובן בינתיים נמצאת רק על הנייר ובמוחות הקודחים של הארכיטקטים, "מגדל אנלמה" יוקם מאסטרואיד שיחוג בגובה של 50 אלף ק"מ מעל כדור הארץ, והדרך היחידה לעזוב אותו תהיה במצנח.

   

  העיצוב הרדיקלי נעשה על ידי חברת "Clouds Architecture Office", שהיא גם העומדת מאחורי התוכניות העתידניות להקמת בית במאדים ועיר עננים. לפי החברה, מגדל אנלמה ייבנה מהשמיים למטה, ולא מהקרקע למעלה.

   


   

  המגדל לא יישאר במקום אחד, אלא ינוע בנתיב סיבובי בצורת המספר 8. גורד השחקים שייבנה מאסטרואיד יחוג בין חצי הכדור הצפוני לחצי הכדור הדרומי מדי יום, כך שהתושבים יוכלו לצפות כל העת בחלקים שונים של העולם.

   

  בחלקו התחתון של המגדל, הקרוב ביותר לאדמת כדור הארץ, יהיו משרדים - כשמגורי הדיירים יהיו בחלק העליון. בנוסף, יוקדשו אזורים שונים לקניות, בידור וגם לתפילה. המעצבים ציינו כי המתגוררים בראש המגדל ייהנו מ-40 דקות נוספות של אור ביום עקב עקמומיות כדור הארץ.


   

  "באמצעות הצבת אסטרואיד גדול במסלול סביב כדור הארץ, כבל רב עוצמה יוכל להשתלשל ממנו לעבר הקרקע, וסביבו ייבנה המגדל", כתבו. "עקב העובדה שהמגדל החדש הזה תלוי באוויר, הוא יוכל להיבנות בכל מקום בעולם, ולאחר הבנייה אפשר להעבירו ליעדו הסופי".

   

  לכן, לפי התוכנית גורד השחקים ייבנה בדובאי, שם נבנו כמה מהמגדלים הגבוהים בעולם. בתום הבנייה הוא יועבר לניו יורק, שם ישהה בצהרי כל יום, במהלך שעות העבודה. המסלול שלו יעבור גם דרך דרום ארצות הברית, פנמה שבמרכז אמריקה וכן מדינות במערב אמריקה הלטינית.

   

  המגדל יונע באמצעות פאנלים סולריים שיוצבו בחלל, ויהיו חשופים תמידית לאור השמש. "מערכת חצי-סגורה" תהיה אחראית למים לדיירים. היא תסנן ותמחזר חומרים, ותחדש מלאים בעזרת עננים ומי גשמים. כך, לפחות, מאמינים העתידנים.

   

  לדף הפרויקט: http://www.cloudsao.com/ANALEMMA-TOWER

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "תלוי מאסטרואיד: המגדל שיסתובב בעולם"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים