שתף קטע נבחר

הרצח בטבריה: "אדל אמרה לו לקחת תרופות, אבל במשפחות דתיות הבעל הוא הקובע"

היא שמחה והלכה לחוגים בשבועות שאחרי הגירושים - ואז הגרוש מאיר גולדשטיין ערף את ראשה ושרף את גופתה. "איזה חולה נפש יתאשפז מרצונו?", מספרת הדודה אחרי רצח אדל קלמן

 

 

היא אמרה לו ללכת לרופא ולקחת תרופות, אבל הוא סירב - ושלושה שבועות לאחר הגירושים רצח אותה. דודתה של אדל קלמן, שנרצחה בטבריה, סיפרה הבוקר (יום ה') באשדוד על החיים הקשים לצד מאיר גולדשטיין, שאתמול ערף את ראשה ושרף את גופתה.

 

לדבריה, לפני שבועיים הסבא נפטר ואדל הייתה בלוויה ונשארה במשך יומיים באשדוד, שם התגוררה אמה. "היא הייתה איתנו בשבעה ושלשום דיברה עם אמא שלה", סיפרה הדודה, אלה. לדבריה, החשוד ברצח הוא ש"התגייר, חזר בתשובה ומשך אותה אחריו. הם הכירו כשהם היו חילונים".   

 

"אנחנו ידענו שהוא חולה נפש", הוסיפה. מה עשינו? אמא אמרה לה ללכת לרופא, היא כל הזמן שאלה אם הוא מקבל תרופות. היא ענתה שהוא לא הולך לרופא. ואם חולה נפש לא רוצה להתאשפז אז לא מאשפזים אותו ללא רצונו. ואיזה חולה נפש יילך להתאשפז מרצונו?".

הנרצחת אדל גולדשטיין ()
הנרצחת אדל גולדשטיין

 

 

 
 

גולדשטיין בבית המשפט (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
גולדשטיין בבית המשפט(צילום: עידו ארז)

פח האשפה שאליו החשוד עם הראש הכרות (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
פח האשפה שאליו החשוד עם הראש הכרות(צילום: אביהו שפירא)

קרובת המשפחה אמרה כי "שמחנו מאוד שהם התגרשו ואמרנו לה לחזור לאשדוד. היא אמרה - 'אני צריכה לסדר פה עניינים עם הדירה ואולי עוד כמה חודשים אחזור לאשדוד'. היא הייתה בודדה שם. היא עבדה במעון ילדים והוא לא עבד. אני יודעת שהיא אמרה לו כמה פעמים ללכת לרופא, לקחת תרופות. אבל היא אמרה לאמא שאם הוא יילך לרופא כנראה שיאשפזו אותו והיא ריחמה עליו. ככה זה אצל משפחות דתיות, הבעל הוא קובע".

 

"כנראה שהוא סירב להתאשפז והיא לא התלוננה, אכל הרבנים ראו את החומרה של מצבו הנפשי ובגלל זה כל תהליך הגירושים היה מאוד מהיר", הוסיפה. "כולם אמרו - אין מה לחכות, צריך להתגרש. וכשהתגרשו היא הרגישה קצת חופשיות ושמחה, הלכה קצת לחוגים. דווקא שלשום היא דיברה עם אמא שלה שהיא הולכת לחוג, הייתה שמחה שעשתה ניקיון פסח והייתה מאד עליזה. ואתמול אני רואה את זה ב-ynet".

 

גיסה של אדל הוסיף: "לפני בערך שלושה שבועות נפטר סבה של אדל והיא הגיעה ללווייה. היא סיפרה שמאיר במצב קצת בעייתי והרבנים ממליצים שהם יתגרשו, ובאמת הם התגרשו תוך זמן קצר שהוא בעיניי לא סביר. ידענו שהבן אדם היה במצב נפשי לא טוב".

 

סירב להתאשפז. גולדשטיין (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
סירב להתאשפז. גולדשטיין(צילום: עידו ארז)

 

 

מאיר גולדשטיין, בן 34 מטבריה, עלה ב-1991 ממולדובה, כשהיה בן 8. הוריו עדיין מתגוררים במדינות חבר העמים. הוא שירת בצבא, ולאחר השירות הצבאי התגייר. לפני כעשר שנים נשא לאישה את אדל, ולזוג לא היו ילדים. הוא היה מאושפז לפני ארבע שנים בבית חולים פסיכיאטרי בבאר יעקב. ככל הידוע, בשנים האחרונות הוא לא עבד. מכרים בשכונה סיפרו שבתקופה האחרונה הוא לא עבד ומאז הגירושים היה מחוסר דיור ולן בבית מדרש קטן בשכונה ("שטיבלעך"). בנוסף הוא סייע בלימודי קודש לילדים בשכונה. אדל (33), שחזרה בתשובה לפני כמה שנים ועבדה במעון בטבריה, פרנסה את בני הזוג.

 

אתמול בצהריים התקבל במוקד 100 דיווח על אדם חשוד עם כתמי דם על גופו. ניידת שהגיעה למקום עצרה את גולדשטיין לאחר שהתברר שרצח את גרושתו, ערף את ראשה והשליך אותו לפח ואז הצית את הדירה. תושבים טענו כי הבעל הסתובב ברחוב, לא רחוק מבניין העירייה, עם הראש של גרושתו בידיים כשדם מכסה את גופו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים