שתף קטע נבחר

נתניהו: "לא פוחד מבחירות", כחלון: "לא תחזור לכיסא הזה"

נחשפים ציטוטים מהשיחות בין ראש הממשלה לשר האוצר בעניין משבר התאגיד. נתניהו איים: "הלכתי לבחירות על ישראל היום, אלך גם על התאגיד". כחלון השיב: "זה לא מפחיד אותי. אני אפסיד כמה מנדטים, אתה לא תחזור להיות רה"מ"

קטעים מהשיחות בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר האוצר משה כחלון בנוגע למשבר סביב תאגיד השידור הציבורי נחשפו אמש (יום ו').

 

בשיחה בין השניים ניסה נתניהו לאותת לכחלון שהוא מתכוון ברצינות לאפשרות לערוך בחירות חדשות אם לא יצליח לבטל את פתיחת התאגיד, ואמר לו "הלכתי לבחירות על חוק ישראל היום, אני לא חושש ללכת לבחירות גם על עניין התאגיד".

נתניהו וכחלון. "אתה מכיר את המספרים" (צילום: אוליבייה פיטוסי, AFP) (צילום: אוליבייה פיטוסי, AFP)
נתניהו וכחלון. "אתה מכיר את המספרים"(צילום: אוליבייה פיטוסי, AFP)

לפי הדיווחים בערוצי הטלוויזיה, נתניהו אמר לכחלון "אתה מכיר את המספרים", כשכוונתו למספר המנדטים שחוזים הסקרים לכחלון - מספר מנדטים נמוך יותר מזה שיש לו כיום. כחלון השיב לו: "זה לא מפחיד אותי, אני יכול להינזק בשניים-שלושה מנדטים אבל אתה לא תחזור לכיסא הזה".

 

עוד דווח כי נתניהו אמר לכחלון באחת השיחות ביניהם שיו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, משתף פעולה עם התאגיד.

עובדי התאגיד מפגינים מול קריית הממשלה בעקבות ההסכם שישלח רבים מהם הביתה (צילום: אבי חי) (צילום: אבי חי)
עובדי התאגיד מפגינים מול קריית הממשלה בעקבות ההסכם שישלח רבים מהם הביתה(צילום: אבי חי)

שלשום הודיעו נתניהו וכחלון כי הגיעו להסכמה בעניין התאגיד ולפיה יוקם תאגיד חדשות נפרד, שלא יתפקד תחת המנהלים המיועדים של התאגיד גיל עומר ואלדד קובלנץ. במקביל, יוקפא חוק הפיקוח על התקשורת. תאגיד החדשות יפיק וישדר את תוכני האקטואליה בערוץ הכללי וברשת ב', ועובדיו יהיו אנשי חטיבת החדשות של ערוץ 1 וקול ישראל. יבוטלו תוכניות תחקירים, הפקות חיצוניות ותכנים במיקור חוץ שתוכננו לתאגיד השידור הציבורי. תאגיד החדשות יעלה כשמנהלת אותו הנהלה זמנית.

 

לפי ההסכם, תאגיד החדשות החדש יפעל במבנה, בתקנים ובשכר של חטיבת החדשות של התאגיד. משרד האוצר יגבש הסדרי פרישה לעובדי רשות השידור שלא ימשיכו בתאגיד החדשות ולעובדי התאגיד שלא ישולבו בו. במסגרת פשרה זו יישמרו מסגרות התקציב. בנוסף, חוק הפיקוח על התקשורת יוקפא ולא יקודם בשלב זה.


פורסם לראשונה 31/03/2017 21:28

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוליבייה פיטוסי
נתניהו וכחלון. יש פשרה - בינתיים
צילום: אוליבייה פיטוסי
מומלצים