שתף קטע נבחר

עובדי התאגיד לביטן: "אתה הורס את המדינה". ביטן: "אתם לא הדמוקרטיה"

יו"ר הקואליציה התעמת עם עשרות עובדים, שמחו ליד ביתו, אחרי ההפגנה המרכזית בתל אביב. "תתבייש, מושחת", קראו לעברו, והוא ענה: "לא רימיתי אף אחד, אמרתי את עמדתי מההתחלה. אתם לא הדמוקרטיה במדינת ישראל"

 

 

עימות ראש בראש, מחוץ לבית יו"ר הקואליציה: עשרות מעובדי תאגיד השידור הציבורי הפגינו מחוץ לביתו של ח"כ דוד ביטן, בעקבות הסיכום להקמת תאגיד חדשות נפרד שאליו הגיעו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון. כעבור דקות ניגש ביטן לעברם, והמוחים צעקו לעברו: "תתבייש, מושחת. אתה אויב של חופש הביטוי והדמוקרטיה. הציבור יבוא איתך חשבון. אתה הורס את המדינה". 

 

לפני ששוטרים הכניסו אותו בחזרה לבניין ענה להם ח"כ ביטן: "אתם בריונים, אני לא רימיתי אף אחד. אני אמרתי את העמדה שלי מהתחלה. אתם לא הדמוקרטיה במדינת ישראל. לא ראיתי אתכם מודאגים מזה ש-1,500 עובדים של רשות השידור צריכים ללכת הביתה".

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

עובדי התאגיד ותומכיהם מפגינים בתל אביב  (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
עובדי התאגיד ותומכיהם מפגינים בתל אביב (צילום: רויטרס)
 

לאחר שנכנס לביתו אמר ביטן: "לצערי, כל מי שהתקשר עם התאגיד, עשה מבחינתי טעות. אמרתי שלא צריך לעשות את זה, לכן אני מרגיש חופשי עם העניין הזה. ראינו היום בהפגנה שהם חושבים שהם מזוהים עם הציבור ומזוהים עם הדמוקרטיה. זאת בדיוק הבעיה. עוד לא עשו סרטון אחד וכבר הם הדמוקרטיה בעצמה. ההפנמה הזאת היא בעייתית מאוד מבחינה דמוקרטית. לכן אני חושב שטוב עשינו את מה שעשינו, ואחרי ששמעתי את גיל עומר - בכלל אני בטוח בעצמי בעניין הזה".

 

מחוץ לביתו של ח"כ דוד ביטן, אמש:

 (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
(צילום: יובל חן)

 (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
(צילום: יובל חן)

המפגינים באוטובוס, בדרך למחאה מול בית ביטן (צילום: מהטוויטר של שירה הדס נקר) ()
המפגינים באוטובוס, בדרך למחאה מול בית ביטן (צילום: מהטוויטר של שירה הדס נקר)

 (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
(צילום: יובל חן)

 (צילום: שחר חי) (צילום: שחר חי)
(צילום: שחר חי)

 (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
(צילום: אבי מועלם)

 (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
(צילום: אבי מועלם)
 

 

ההפגנה בתל אביב נגד מתווה התאגיד (צילום: שחר חי) (צילום: שחר חי)
ההפגנה בתל אביב נגד מתווה התאגיד(צילום: שחר חי)

ההפגנה מחוץ לבית ביטן, שבה נכחו כ-50 איש, התקיימה לאחר המחאה המרכזית של העובדים, מחוץ לקריית הממשלה בתל אביב. באותה הפגנה השתתפו כ-300 בני אדם, ובמהלכה חסמו המפגינים את צומת עזריאלי. "עד כאן", "השידור לציבור", קראו המוחים, שצעקו גם: "ביבי, כאן זה לא ארדואן". על השלטים שנשאו המפגינים נכתב: "כאן תקשורת חופשית", "כחלון, בדיור ובגז נכשלת, ובכאן", "זו לא פשרה, זו בגידה", וכן "דמוקרטיה = עיתונות חופשית".  

 

שר הכלכלה אלי כהן, מסיעת "כולנו" של כחלון, התייחס ב"שבתרבות" בבאר שבע לסגירת החדשות בתאגיד: "הפכתם את ערוץ 1 לערוץ מרכזי. כחלון הוא לא שר תקשורת, אבל בתור שר האוצר שמר על התקציב ולכן דחייה של שבועיים לא מהותית. התאגיד לא מעניין - לא את המצביעים שלנו ולא את עם ישראל".

 

על פי המתווה, מחלקת החדשות שהוקמה תפורק, ולצד התאגיד הנוכחי יוקם תאגיד נוסף לחדשות ואקטואליה. הגוף יפיק וישדר את תכני האקטואליה בערוץ הכללי וברשת ב' ועובדיו יהיו אנשי חטיבת החדשות של ערוץ וקול ישראל. במקביל יבוטלו תוכניות תחקירים, הפקות חיצוניות ותכנים במיקור חוץ שתוכננו לתאגיד הציבורי.

 

ארגון העיתונאים פנה שלשום ליועץ המשפטי לממשלה במכתב התראה לפני פניה לבג"ץ. בפניה דורש הארגון לחדול מהפגיעה בעובדים שלדבריהם "ממשיכים להיות תלויים בין שמיים לארץ זמן ממושך מבלי שעתידם - ומהות התאגיד שהם מועסקים בו - נהיר להם".


פורסם לראשונה 01/04/2017 22:45

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים