שתף קטע נבחר

חרדים מאיימים להפגין באזור נתב"ג: "תצטרכו לשנות מועד טיסה"

אחרי ההפגנות בבני ברק ובירושלים, מאיים הפלג הירושלמי להרחיב את פעולות המחאה נגד מעצר עריקים ולשבש את התנועה באזור נמל התעופה באחת התקופות העמוסות בשנה. "יתקיימו צעדי מחאה המוניים לעיני התיירים הזרים"

 

הפגנת חרדים בירושלים במחאה על גיוס תלמידי ישיבות (צילום: אהרון קרהאן, TPS) (צילום: אהרון קרהאן, TPS)
הפגנת חרדים בירושלים במחאה על גיוס תלמידי ישיבות(צילום: אהרון קרהאן, TPS)

אחרי חסימות הכבישים - החרדים מאיימים לשבש גם את התנועה באזור נתב"ג. הפלג הירושלמי של הציבור החרדי הודיע היום (א') כי הוא מרחיב את פעולות המחאה נגד מעצר תלמידי הישיבה העריקים, ובכוונתו לקיים הפגנות סוערות באזור נמל התעופה בן גוריון באחת התקופות העמוסות בו ביותר בשנה, באופן שעלול לעכב את הבאים לשדה ולגום להם להחמיץ את טיסותיהם.

 

ב"הודעה חשובה" שפרסמה "הוועדה להצלת עולם התורה", הגוף המארגן את ההפגנות נגד הגיוס, נכתב: "לנוכח ההסלמה בהתנכלות של השלטון לאסירי עולם התורה, הוחלט להרחיב בימים אלה את המחאה על מנת שתגיע לאוזני העולם כולו. במסגרת הפעולות שנועדו להעביר מסר למדינות העולם, יתקיימו צעדי מחאה המוניים באזור נמל התעופה, לעיניהם של התיירים הזרים המגיעים לישראל וחוזרים ממנה לארצותיהם. במקום יינשאו שלטי מחאה באנגלית ובשפות נוספות".

 

 
ההודעה על ההפגנה הצפויה  ()
ההודעה על ההפגנה הצפויה

העצרת בירושלים. "הוחלט להרחיב בימים אלה את המחאה" (צילום: עפר מאיר ) (צילום: עפר מאיר )
העצרת בירושלים. "הוחלט להרחיב בימים אלה את המחאה"(צילום: עפר מאיר )
 
עוד נכתב בהודעה כי "מתוך התחשבות בציבור הנוסעים, הוועדה תודיע בקרוב על מועדי ההפגנות על מנת לאפשר להם להיערך לשיבושים. לעומדים לטוס מוצע לעקוב ולהתעדכן בהודעות שיתפרסמו בימים הקרובים כדי שיוכלו לשנות את מועד הטיסה או לחילופין להקדים הגעתם לשדה התעופה שעות רבות".

 

עם זאת הבהירו המארגנים כי "במידה והפרסום המוקדם, שנועד לתועלת הציבור, יגרום להיערכות עוינת בשטח, שתפריע ותמנע את קיום צעדי המחאה, ניאלץ לבצע את המחאה במועדים שונים ללא פרסום הודעה מראש".

 

ביום שלישי בשבוע שעבר השתתפו יותר מעשרת אלפים בני אדם בעצרת של החרדים הקיצוניים נגד חוק הגיוס, העצרת התקיימה במחאה על מעצרם של תלמידי הישיבות שהתעלמו מצווי הקריאה של הצבא והוגדרו כעריקים. "עברנו את פרעה, עברנו את האינקוויזיציה בספרד, עברנו את היטלר - נעבור גם אתכם", קרא מנחה העצרת והוסיף: "נמלא את בתי הכלא כמו שמילאנו אותם בגלות. מילאנו - אבל נשארנו". באירוע השתתף גם מנהיג הפלג הירושלמי, הרב שמואל אוירבך, בהופעה פומבית ראשונה מול חסידיו בסבב העימות הנוכחי שבין החרדים לצבא.

 

בשבוע שעבר כ-70 מפגינים חרדים מהפלג הליטאי הירושלמי חסמו לסירוגין את צומת הרחובות ז'בוטינסקי ובן גוריון שבין בני ברק לרמת גן. כוחות משטרה עצרו ארבעה מפרי סדר.

 

היום: 63 אלף נוסעים בנתב"ג

היום, עם יציאתם של תלמידי בתי הספר לחופשת הפסח, יהיה אחד הימים העמוסים בנתב"ג ובמהלכו יעברו יותר מ-63 אלף נוסעים בטרמינל 3. על פי נתוני רשות שדות התעופה, מדובר בגידול של 18 אחוז לעומת אותה תקופה אשתקד. כחלק מההיערכות בשדה תוגבר כוח האדם והוכנסו אמצעים טכנולוגיים וביטחוניים כדי להתמודד עם העומס הצפוי בטרמינל, בביקורת הגבולות ובשרוולים לפני העלייה למטוס.

 

ביום ראשון הבא (9 באפריל), יעברו בטרמינל 3 יותר מ-77 אלף נוסעים, ביום חמישי שאחריו (13 באפריל) וביום שלישי (18 באפריל), יעברו כ-70 אלף נוסעים ביותר מ-500 טיסות. "ימי הפסח יהיו עמוסים בכל שעות היום. על כן יש להצטייד בסבלנות וסובלנות", נמסר בהודעת רשות שדות התעופה לפני הפסח.

 

כחלק ממדיניות "שמיים פתוחים" נרשם גידול משמעותי במספר הטסים לחו"ל, עם כניסתן של חברות "לואו-קוסט" חדשות ומחירים אטרקטיביים ליעדים רבים ברחבי העולם. מעל 130 חברות תעופה יופעלו בנתב"ג בעונה הקרובה עם יותר ממיליון ו-800 אלף נוסעים במהלך חודש אפריל. היעדים המועדפים על הישראלים בחג הפסח: טורקיה (טיסות מעבר), ארה"ב, צרפת, גרמניה ואיטליה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אהרון קרהאן, TPS
הפגנת חרדים בירושלים
צילום: אהרון קרהאן, TPS
מומלצים