שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  גולדהאר נגד חולדאי: "העלבתם אותנו"
  הבעלים של מכבי תל אביב שלח מכתב זועם לראש עיריית ת"א והתלונן שלא משתפים את המועדון בהחלטות הנוגעות להליך שיפוץ אצטדיון בלומפילד: "הבעתם חוסר כבוד לאוהדים, בוחנים אפשרות למציאת אצטדיון קבוע מחוץ לעיר". מנכ"ל העירייה: "נפעל לשיתוף פעולה עם האגודה"

  הבעלים של מכבי תל אביב, מיץ' גולדהאר, שלח מכתב נזיפה יוצא דופן לראש עיריית ת"א, רון חולדאי, שבו ביקר בחריפות את ההתנהלות בנוגע לשיפוץ איצטדיון בלומפילד.

   

  גולדהאר, שמצוי במגעים לבניית אצטדיון למועדון ברמת השרון או ברמת גן, זועם על התנהלות העירייה, שלטענתו לא מתחשבת בקבוצה בהליך השיפוץ של בלומפילד. בין השאר טוען גולדהאר שפינו את הקבוצה לאצטדיון בנתניה מוקדם מהנדרש, שהעירייה לא משתפת את המועדון בהליך הבנייה המחודשת של האצטדיון (כדי להתחשב בצרכים של המועדון) ולא נבנים בו תאי צפייה מיוחדים.

   

   (צילום מסך)
  (צילום מסך)

   (צילום מסך)
  (צילום מסך)

   

  בעירית ת"א לחוצים מהאפשרות שמכבי תבנה את היציע הנוסף בנתניה, שמשמעותו הישארות לחמש שנים בעיר, ולפיכך אף הציעו לה להיות חלק מהעניין המסחרי שיוקם סמוך לבלומפילד. אלא שגולדהאר לא נשאר חייב לנוכח התנהלות העירייה, שמצידה רוצה שיבטיח כי ימשיך לשכור את שירותי בלומפילד למשך עשר שנים.

   

  "אנו מאמינים שחשוב להעמיד את הדברים על דיוקם בכל הקשור לסיטואציה הנוכחית באשר לאצטדיון בלומפילד", כתב גולדהאר לחולדאי. "כפי שידוע לכם מזה כארבע שנים מתנהלים דיונים בין עיריית ת"א למועדון הכדורגל מכבי ת"א בנוגע לתוכניות השיפוץ של האצטדיון. החל משנת 2013 המועדון הביע בפניכם באופן עקבי וברור את רצונו להיות מעורב בתהליך תכנונו של האצטדיון. סברנו כי מעורבותנו בהליך חיונית וזאת בשים לב להיותו של המועדון שוכר/משתמש עיקרי באצטדיון. לתכנונו של האצטדיון השלכות משמעותיות על עתידו של המועדון".

   

  חולדאי מחוץ להריסות בבלומפילד (צילום: כפיר סיון) (צילום: כפיר סיון)
  חולדאי מחוץ להריסות בבלומפילד(צילום: כפיר סיון)

   

  גולדהאר המשיך: "אם בקשותינו היו נענות בחיוב, הרי שהיינו משתפים אתכם בצרכים ובציפיות המועדון ומנסים להתאימם לתוכניותיכם. לצערנו, קיבלנו

  מסרים חוזרים לפיהם צרכינו וציפיותינו אינם רלוונטים או חשובים לעירייה. ביקשנו לעכב את סגירת האצטדיון עד שכל התוכניות, האישורים והמכרזים (החד צדדיים) יסוכמו באופן סופי ובכך להימנע מפינויה של מכבי ת"א מאצטדיונה הביתי מוקדם מהנדרש. ואולם, פעם נוספת התעלמו מבקשתנו (או לחילופין ראו אותה כחסרת חשיבות). העלבתם את המועדון וגרמתם לו לאי נוחות. הבעתם חוסר כבוד כלפי אוהדיו ואיבדתם הכנסות עבור העירייה".

   

  לקראת סיום מכתבו הבהיר גולדהאר כי הוא לא מתחייב על חזרה לבלומפילד: "מכיוון שמכבי ת"א מחויבת למציאת פתרון לטווח ארוך, בשלב זה אנחנו בוחנים את כל האפשרויות. תרחיש אפשרי אחד הוא מציאת אצטדיון ביתי קבוע מחוץ לעיר תל אביב. ככל שזה יתממש, הרי שזו תוצאה ישירה של החלטת העירייה להחריג את המועדון מתוכניות השיפוץ של בלומפילד והפינוי המוקדם. ניסיוננו מלמד שבעיר ת"א לא מעריכים את תרומתה של מכבי ת"א לעיר מבחינה חברתית, תרבותית וכללית".

   

  תגובת העירייה (צילום מסך)
  תגובת העירייה(צילום מסך)

   

  מנכ"ל העירייה מנחם לייבה העביר תגובה לעו"ד מורן מאירי ממכבי, שבה נכתב: "עיריית ת"א משפצת בימים אלו את אצטדיון בלומפילד, כך שיכיל כ-29 אלף מושבים ויעמוד בדרישות אופ"א לקיום משחקים בינלאומיים. אנו מתכוונים להציע כי ההתקשרות עם האגודה לקיום משחקיה באצטדיון תחודש מדי עונה כפי שהיה נהוג בעבר. דמי השכירות ייקבעו על פי מודל שוויוני בין האגודות התל אביביות שישחקו באצטדיון, בהתאם להיקף הפעילות והתנאים שיידרשו. לא תהיה דרישה להחזר ההשקעה בגין שדרוג האצטדיון. נפעל לשתף פעולה עם האגודה ככל הניתן, על פי חוק, כדי לסייע במענה לצרכים המסחריים שלה".

   

  בן חיים בספק לחצי הגמר

  מכבי תל אביב תתמודד כזכור ביום רביעי מול בית"ר ירושלים בחצי גמר גביע המדינה. טל בן חיים החלוץ לא התאמן הערב ובמועדון ינסו להכשירו למשחק. מי שעשויים לפתוח הם יוסי בניון וארון שוינפלד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים