שתף קטע נבחר

מחדשים בחג: מרכזי החדשנות ששווים ביקור

לרגל תחילת חופשת חג הפסח יש לנו כמה הצעות לבילויים מתקדמים, חדשניים ומרתקים: מהחיזיון המרהיב של מגדל דוד ורצפה שקופה מעל אלפי חביות יין, דרך מנהרת זמן אמיתית ועד לאחורי הקלעים של עשיית התקשורת בישראל. בואו לבקר

מוזיאון ידידי ישראל בירושלים

ה"סמארט-מוזיאון" הראשון בארץ נפתח בלב ירושלים, בהשקעה משמעותית. המוזיאון הוא הראשון בעולם שעושה שימוש בטכנולוגיה של 45 מראות תלת מימד מצוירות לצד מיצג אור-קולי ייחודי, שפותח עבור המקום.

 (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
(צילום: אלי מנדלבאום)

המוזיאון שוכן בבניין עתיק שעבר התאמה ארכיטקטונית והוא כיום בניין לשימור. במקום משתמשים בין היתר בטכניקת אנימציה "רוטוסקופי" שיוצרת אנימציה ריאליסטית, ומפיחה חיים תלת מימדיים בדמויות מצוירות. במשחק של אור וצל, הטכניקה משרטטת לתוך מסכת הצבעים המופשטת דמוית כתמי דיו או פחם.  

http://www.fozmuseum.com/he

 

מוזיאון מגדל דוד - החיזיון הלילי

חומות המצודה משמשות תפאורה למופע לילה שכולו חגיגה של צלילים ומראות. בין השרידים הארכיאולוגיים שבחצר המצודה ולצלילי מוזיקה מקורית נגלה את סיפורה של העיר ירושלים בדימויי-ענק של מציאות מדומה. החיזיון הלילי עשוי בטכניקת "אחיזת עיניים", אבני החומות והמבנים נמוגים לתוך התמונות והדימויים המוקרנים עוטפים את הצופה בחוויה רב חושית.

 (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
(צילום: אלי מנדלבאום)

טכניקות חדשניות ומערכת מחשוב משוכללת מפעילות 20 מקרנים, עשרה נגני וידאו, 14 מחשבים ו-14 רמקולים. אליהם מצטרפים כעשרה קילומטרים של כבלים ושני בתי הקרנה. 

 

https://www.tod.org.il/the-night-spectacular

 

נחלת בנימין-פסגות

מרחב הכניסה הוא מרכז התכנסות ואירועים, עם רצפות שקופות ומי שיביט מטה יגלה שהוא עומד מעל אלפי חביות יין המתיישנות תחת הרצפה השקופה. בחדר טעימות פרטי, מוקרנים שני סרטים, האחד על ייצור היין, והשני על ההתיישבות היהודית באזור, מימי שיבת ציון (1880) ועד היום.

הסרטים מוקרנים על שני מסכים נפרדים וחופפים במידה, אחד מוקרן ממש מעל חביות היין על הקיר הרחוק של מרתף היקב, והשני על קיר הזכוכית של חדר הטעימות הפרטי.

 

 http://www.n-binyamin.co.il/

 

מעלית הזמן

אולם מעוצב וחדשני עם 250 מ"ר של מסכי לד היקפיים העוטפים את הקהל ב-180 מעלות, מערכות שמע ותאורה מתקדמות. המיצג הדו מימדי לוקח את הצופה 3,000 שנה אחורה, למסע מרתק בזמן אל מעמקי האדמה של העיר ירושלים, החל מימי בית ראשון דרך בית שני, חיי ישו ומוחמד, כובשי העיר, שחרור הכותל במלחמת ששת הימים ועד לימים אלה.

 (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
(צילום: אלי מנדלבאום)

בירושלים של פעם נפגש הצופה פנים אל פנים עם מלכי ישראל לאורך ההיסטוריה - שלמה המלך, ירמיהו המלך צדקיהו המלך ואחרים, לומד על התקופות השונות, זאת בשילוב צלילים ומראות באמצעות חיישנים הגורמים לצופה לחוש כאילו ירד אל מעמקי ההיסטוריה של ירושלים והפך להיות חלק ממנה. לקינוח לוקח חיים טופול את הצופה יחד איתו לרחף מעל העיר ולחזות בירושלים העכשווית עם כל החידושים בה כפי שאנו מכירים אותה כיום. בין השחקנים המשתתפים במיצג לצד חיים טופול: דביר בנדק, צחי נוי, עמי סמולרצ'יק ונוספים.

 

http://www.time-elevator.co.il/#h

 

שילה הקדומה

מול המקום שבו ניצב לפי המסורת המשכן, נחנך בשנת 2013 מרכז המבקרים מגדל הרואה. בקומה העליונה מוקרן סיפורו המקראי של המקום בתקופת המשכן, על גבי מסך זכוכית פנורמית שדרכו רואים את שרידי מקום המשכן כיום. בזמן הקרנת הסרט הוא הופך לאטום ולשקוף לסירוגין, כך שהגבול בין הנוף הנשקף במציאות היום לבין עלילת הסרט המוקרן מיטשטש.

 (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
(צילום: אלי מנדלבאום)

בקומה התחתונה הוקם מוזיאון אינטראקטיבי על ציר הזמן עם מוצגים ארכיאולוגיים שנמצאו במקום מתקופת הכנענים ועד ימינו. לכל תקופה מוקדשת תצוגה נפרדת ומסך מגע עליו מככב עידו מוסרי בדמות מקראית רלוונטית.

 

http://www.telshilo.org.il/html5

 

מרכז המבקרים של "ידיעות אחרונות"

המרכז בראשון לציון מאפשר לכם לגלות איך פועלת קבוצת התקשורת הגדולה במדינה, על ידי מגוון פעילויות אינטראקטיביות מרתקות לכל המשפחה.

 (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)

כאן תוכלו גם אתם לטעום מהעשייה העיתונאית דרך עולמות התוכן המגוונים והאיכותיים שקבוצת "ידיעות אחרונות" מציעה 24 שעות ביממה, בכל ימות השנה ובכל אמצעי המדיה: החל מהעיתון המודפס ועד לטכנולוגיות המתקדמות של ynet במחשב ובסמארטפון

  

https://visit.yedioth.co.il/

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
מרכז החדשנות של ידיעות אחרונות
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים