שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  יציאת ירדן: 12 ימים בכלא בגלל ג'וינט

  צעירה ישראלית נעצרה לפני כחודש בצד הירדני של גשר שייח חוסיין בגלל סיגרית מריחואנה שעישנה. בית דין צבאי בירדן הרשיע אותה בהברחת סמים, אך זיכה אותה מעבירה של ייבוא סמים – וסלל את דרכה חזרה לישראל

  שוחררה והוחזרה בחשאי. הצעירה ועו"ד ציבין ()
  שוחררה והוחזרה בחשאי. הצעירה ועו"ד ציבין

  חוגגת חירות: צעירה ישראלית בשנות ה-20 המוקדמות בחייה, שנעצרה לפני חודש בירדן לאחר שנתפסה מעשנת מריחואנה, שוחררה והוחזרה השבוע בחשאי לארץ. כאשר חצתה את מעבר הגבול פרצה בבכי, לאחר 29 ימים בירדן שבהם גורלה לא היה ברור.

   

  הצעירה, תושבת הצפון, נעצרה בצד הירדני של גשר שייח חוסיין, ומאחר שהיא אזרחית זרה היא נלקחה לבית כלא צבאי בממלכה. היא הייתה עצורה במשך 12 ימים, ושוחררה לפני שבוע בערבות בהליך יוצא דופן. בית הדין הצבאי הרשיע את הצעירה בהברחת סמים, אך זיכה אותה מעבירה של יבוא סמים. נגזרו עליה חודשיים מאסר בפועל, שהומרו בקנס כספי של אלף דולרים - לאחר הסכמת נשיא בית המשפט הצבאי בירדן לקבל ערבות אישית של עורך הדין מרדכי ציבין שייצג את הצעירה. לאחר מתן גזר הדין נאלצה הצעירה להמתין עוד שבוע בבית מלון עד להשלמת ההליכים הטכניים ולקבלת אישור יציאה מירדן.

   

  משפחת העצורה גייסה את עורך הדין ואיש חב"ד ציבין, שמתמחה בסיוע לאזרחים ישראלים בחו"ל, והוא הוביל את המבצע לשחרורה בהתנדבות. הוא ביקר בירדן בחודש האחרון ארבע פעמים, שהה שם כשבועיים, ואף שהה עם אשתו, עורכת הדין נחמה ציבין, במשך שבת יחד עם הצעירה במלון בעמאן כדי לארח לה חברה. במהלך ביקוריו בכלא הצבאי התרשם ציבין כי היא מוחזקת בתנאים טובים וזוכה ליחס מצוין. 

   

  הצעירה ועו"ד ציבין בירדן ()
  הצעירה ועו"ד ציבין בירדן

  במאמצים לשחרורה היו מעורבים גם אנשי מנגנוני הביטחון הירדניים (הביטחון המסכל), בשל העובדה שמדובר באזרחית ישראלית, ופעלו על מנת לסיים את הפרשה כמה שיותר מהר. גם מנכ"ל "האגודה ליוצאים לשאלה" (ה.ל.ל) יאיר הס, סייע לשחרורה, והארגון גייס תרומה של כ-15 אלף דולרים כדי לממן את הוצאות המשפט ואת השהות בבית מלון בזמן ההמתנה לגזר הדין. 

   

  "רמת זכויות האדם שהוענקו למרשתי בירדן היא מהגבוהות שנתקלתי", מסר עורך הדין ציבין. "הדבר התבטא ביחס בכלא, כמו גם, התנהלות מערכת המשפט והיחס של הגורמים הירדנים, ובמיוחד שיתוף הפעולה של הביטחון המסכל הירדני אשר ליווה אותי בכל צעד וסייע לפתור את הפרשה. אלמלא התערב – אני חושש מאוד שהיא היתה נאלצת להמתין לסיום ההליך המשפטי בין שנה לשנה וחצי. הירדנים עשו הכל כדי לזרז את ההליך על מנת לסיים את הסיפור מהר ככל האפשר".

  גייס כספים. יאיר הס מנכ"ל עמותת ה.ל.ל ()
  גייס כספים. יאיר הס מנכ"ל עמותת ה.ל.ל
   

  עוד אמר ציבין: "העזרה של מנכ"ל ה.ל.ל יאיר הס והתמיכה הכספית והאיכפתיות היוותה חלק נכבד במאמצים לשחרורה של הצעירה. אני שמח שהענקנו חירות לקראת חג החירות".

   

  יאיר הס, מנכ"ל עמותת ה.ל.ל, אמר: "קהילת ה.ל.ל הוכיחה שוב את חוסנה ומחויבותה לסייע ליוצאי החברה החרדית. העמותה מסייעת ליותר מאלף יוצאים לשאלה בהשלמת פערי השכלה והשתלבות בשוק העבודה ולא שוכחת אף אחד מחבריה כאשר הם נמצאים במצוקה".


  פורסם לראשונה 05/04/2017 23:01

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים