שתף קטע נבחר

בצל החיסול: חמאס הוציא להורג משת"פים עם ישראל

שלושה מתושבי הרצועה שהורשעו בשיתוף פעולה עם ישראל הוצאו להורג בתלייה. השלושה הורשעו עוד לפני חיסולו של בכיר הזרוע הצבאית מאזן פוקהא. במקביל, חמאס החל בשחרור המצור שהטיל מאז החיסול: המרחב הימי נפתח ומעבר ארז מהצד העזתי שב לפעילות בהדרגה

 

במת ההוצאה להורג בעזה ()
במת ההוצאה להורג בעזה
חמאס הוציא היום (ה') להורג בתלייה שלושה פלסטינים שהורשעו בשיתוף פעולה עם ישראל. יש לציין כי השלושה הורשעו עוד לפני חיסולו של בכיר הזרוע הצבאית מאזן פוקהא ואין להם קשר למרדף שעורך חמאס אחר סייענים ששיתפו פעולה, לטענת הארגון, בחיסול.

 

שלושת הפלסטינים שהוצאו להורג הם גבר בן 55 מחאן יונס, גבר בן 30 מהעיר עזה וגבר בן 42 שמקום מגוריו לא נמסר.

 

במקביל, חמאס פתח הבוקר את המרחב הימי ברצועת עזה אחרי שסגר אותו לפני שבועיים בעקבות חיסול פוקהא. לפיכך, דייגים יכולים לצאת לעבודתם לראשונה מאז הוטל המצור. שאר המגבלות שהטיל חמאס עדיין בתוקף. בנוסף, מעבר ארז מהצד העזתי החל לשוב לפעילות באופן הדרגתי. פתיחת המעבר והמרחב הימי מראים כי חמאס מתחיל לשחרר את המצור שהטיל בעקבות החיסול.

בסוף השבוע שעבר הודיע משרד הפנים בעזה כי מנגנוני הביטחון עומדים לפני מבצע גדול נגד משתפי פעולה במסגרת חקירת החיסול של פוקהא. למבצעים כאלה לרוב לא קודמות התראות, ונראה שחמאס ניסה לזעזע את הקרקע כדי לזהות ניסיונות בריחה של המתנקשים, חרף הסיכוי הקלוש שהם עדיין בתוך הרצועה, או סייעניהם. לארגון ככל הנראה אין קצה חוט לגבי זהות מבצעי החיסול או סייעניהם.

 

יממה אחרי ההודעות על "מבצע" נגד המשת"פים, הוציא משרד הפנים הודעה שלפיה הוא פותח במעין "מבצע סליחה" למשתפי הפעולה עם ישראל. בהודעה קרא להם חמאס להסגיר את עצמם תוך שבוע ובתמורה הם יקבלו הגנה ביטחונית וחוקית ושמירה על סודיות מוחלטת בעניינם. לא מן הנמנע שחמאס יפיל את האשמה על חפים מפשע שייאלצו להודות במה שלא עשו, רק כדי לשדר תמונת ניצחון, גם אם מזויפת.

 

כיממה לאחר החיסול חמאס הטיל מצור מוחלט על רצועת עזה כחלק מהחקירה, והמצור נמשך. בימים הראשונים איש לא הורשה לצאת או להיכנס אל הרצועה, אך לאחר מכן הקל חמאס במעט את הקריטריונים, ומהם ניתן היה להבין רק באופן כללי למדי את פרופיל החשודים בביצוע החיסול או סיוע: גברים בין הגילאים 45-15.

 

בעקבות ההוצאה להורג פרסם מתאם פעולות הממשלה בשטחים בעמוד הפייסבוק בערבית כי "ההוצאה להורג חוזרת ומדגישה מחדש על האכזריות של חמאס והיעדר האנושיות שלה. ההוצאה להורג בוצעה בלי משפט הוגן וללא הצגת עדויות או ראיות נגד השלושה. חמאס מתנהל באכזריות ומוציא להורג את מי שהוא רוצה בגלל סיבות פרטיות ומוכנה תמיד עם האשמה ותירוץ קבוע - ריגול למען ישראל. חמאס מוציא להורג פלסטינים ללא דין או דיין. חמאס ודאעש - השם שונה אך דרך הפעולה זהה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים