שתף קטע נבחר

מיליארדר נוסף העיד בתיק טובות ההנאה של נתניהו

איש העסקים פויו זבלודוביץ', שמתגורר בלונדון והגיע לארץ כדי לחגוג יום הולדת במסעדה בת"א, מסר עדות פתוחה בתיק 1,000. לדבריו, עוד כשנתניהו היה שר האוצר הוא העניק מתנות לבני המשפחה. נתניהו בתגובה: "לא יהיה כלום כי אין כלום"

המיליארדר חיים (פויו) זבלודוביץ' מסר לאחרונה עדות על מתנות שהעביר לבני משפחת נתניהו. זבלודוביץ' לא נחקר באזהרה, אלא מסר את עדותו במסגרת עדות פתוחה. החקירה בפרשת טובות ההנאה של נתניהו (תיק 1000), שאמורה להימשך עוד שבועות ארוכים גם כך, תחייב ככל הנראה גם את גביית גרסתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בנוגע לקשר עם זבלודוביץ'. דבר עדותו של זבלודוביץ' פורסם לראשונה על ידי אמנון אברמוביץ' בערוץ 2.

 

איש העסקים זבלודוביץ' מושקע בכמה חברות בישראל. הוא מחלק את זמנו בין ישראל לבין לונדון, שם הוא מתגורר. בשבוע האחרון הוא שהה בארץ, ובין היתר חגג ביום חמישי האחרון יום הולדת במסעדת קלארו בתל אביב. עם נחיתתו בישראל התבקש המילארדר על ידי חוקרי להב 433 להגיע למשרדי המשטרה, על מנת לשפוך אור על הקשר בינו לבין בני הזוג נתניהו.

 

על פי עדותו של זבלודוביץ', הקשר ביניהם ארוך שנים, ועוד בתקופת היותו של נתניהו שר האוצר העניק המיליארדר מתנות לבני המשפחה. בתום עדותו הוא התבקש רק שלא ליצור קשר עם משפחת נתניהו. בעקבות עדות זאת, צפויה המשטרה לקיים שוב הערכת מצב וככל הנראה לתאם חקירה נוספת לנתניהו, שבה יצטרך למסור את גרסתו בנוגע לקשרים עם זבלודוביץ'.

 

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה לפרסום כי "מדובר בעוד ניסיון סרק לעורר עניין תקשורתי בדבר שאין בו מאומה. אנו חוזרים ואומרים: לא יהיה כלום כי אין כלום".

 

זבלודוביץ' מסר בתגובה לערוץ 2 כי "הוא התבקש והעיד באופן וולונטרי בעניין חקירותיו של בנימין נתניהו". זבלודוביץ' הדגיש כי הוא "אינו חשוד בדבר והמשטרה הודתה לו בחום על עדותו".


פורסם לראשונה 08/04/2017 22:47

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ
נתניהו וזבלודוביץ'
צילום: יואב דודקביץ
מומלצים