שתף קטע נבחר

עימות בממשלה - לוין: "להוריד אגרות תעופה". כץ: "תפסיק לילל"

שר התיירות ושר התחבורה התעמתו במהלך דיון בממשלה על הסכם תעופה חדש עם איסלנד. לוין הטיח בכץ: "אם הייתה תחבורה נורמלית לכותל, לא הייתי צריך להשקיע מיליונים בהקמת רכבל". שר התחבורה השיב לו: "יריב, תפסיק לילל ותלמד לעבוד"

עימות קולני התפתח הבוקר (יום א') בישיבת הממשלה בין שר התחבורה ישראל כץ לבין שר התיירות יריב לוין במהלך דיון על הסכם תעופה חדש עם איסלנד, שעלה לאישור. ההסכם יאפשר טיסות הלוך חזור לארה"ב דרך המדינה הסקנדינבית בכ-500 דולר.  

 

המתיחות בין השרים החלה לאחר שהשר כץ סיפר כי פגש לאחרונה בעל מלון מנצרת, שהעלה בפניו רעיונות איך לייצר תיירות ולעודד אותה. שר התיירות לוין, שהקשיב לדברים, השיב לכץ: "מה שבאמת חסר לנו זו תחבורה נורמלית לכותל, ובכלל - תשתיות תחבורה. אם היו כאלה, לא הייתי צריך להשקיע מיליונים בהקמת רכבל בכותל".

 

השרים ישראל כץ ויריב לוין (צילום: יאיר שיגא) (צילום: יאיר שיגא)
השרים ישראל כץ ויריב לוין(צילום: יאיר שיגא)

יצויין כי במשרד התיירות הושמעה לאחרונה לא מעט ביקורת על אנשי משרד התחבורה, שמסרבים לתת הנחות באגרות תעופה של חברות הנכנסות לישראל. כדי שהעלויות לא ירתיעו את החברות מלהיכנס לישראל, מעביר משרד התיירות מענקים המתקבלים מהאוצר לטובת החברות, וזאת כתמריץ עבורן ועל מנת לעודד תיירות בישראל. 

 

בעניין זה אמר כץ ללוין: "אני נגד סובסידיות", וזה השיב לו: "אם היית נותן הנחות באגרות, לא הייתי צריך לתת מענקים". לוין הוסיף כי מי שהביא הלכה למעשה את ההסכם עם החברה האיסלנדית הוא משרד התיירות ולא משרד התחבורה. השר כץ קטע אותו בשלב הזה ואמר: "יריב, תפסיק לילל ותלמד לעבוד".

 

כץ ציין את ההישגים של הסכם "השמיים הפתוחים" שהוביל ואת העובדה שהשנה יעברו בנתב"ג יותר מ-18 מיליון נוסעים, כמעט כולם ישראלים. לדבריו, הדבר נובע מהתחרות וממדיניות "השמיים הפתוחים" ולא בגלל סבסוד מיותר של מעט קוים.

 

לעומת זאת, לוין טוען כי המענקים והסיוע שמעביר משרד התיירות לחברות הם למעשה הסיבה לנתונים המחמיאים שנרשמו בענף התיירות בישראל.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שיגא
השרים כץ ולוין בימים אחרים
צילום: יאיר שיגא
מומלצים