שתף קטע נבחר

כחלון: "לא יודע להתחייב מתי יהיו בחירות"

שר האוצר התייחס למשבר עם ראש הממשלה ואמר כי "קרה פה משהו חמור בין שותפים". "כנראה שאלה הם חיינו", אמר יו"ר כולנו בראיון לרדיו חיפה. "כמעט עם ישראל מצא את עצמו בקטסטרופה של בחירות"

 

 

שר האוצר משה כחלון התראיין היום (ב') לרדיו חיפה והתייחס למשבר הפוליטי מול ראש הממשלה בנימין נתניהו. "עד לפני המשבר האחרון הייתי אומר לך שהבחירות יהיו בנובמבר 19, המועד בחוקי", אמר כחלון. "אחרי המשבר האחרון אני כבר לא יודע להתחייב".

 

יו"ר כולנו הוסיף ואמר כי "כמעט עם ישראל מצא את עצמו בקטסטרופה של בחירות בגלל התאגיד". הוא הדגיש כי "אם כל משברון כזה יכול להוביל לבחירות, אז לא יודע להגיד לך את מועד הבחירות. אני חושב שקרה פה משהו חמור בין שותפים, אבל כנראה אלה הם חיינו".

 

מוקדם יותר הלילה הופץ לשרי הממשלה נוסח החוק שנולד במסגרת פשרת תאגיד השידור הציבורי בין נתניהו ולכחלון. על פי הצעת החוק, יוקם תאגיד חדשות חדש אשר יפקיע מהתאגיד הקיים את כל העיסוק באקטואליה. תאגיד החדשות יחל לפעול ב-15 במאי (איחור של 15 יום מהתאריך האחרון שנקבע).

נתניהו וכחלון בשבוע שעבר (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
נתניהו וכחלון בשבוע שעבר(צילום: עמית שאבי)
 

במשך שלושה חודשים, לפי תזכיר החוק, ישמש הכונס הרשמי מפקח על פעולות המנהל הזמני שימונה לשלושה חודשים לניהול תאגיד החדשות. עדיין לא ברור מי יהיה המנהל הזמני. עם תום התקופה הזו, אמורים להתמנות לתאגיד החדשות מועצה ומנהל כללי. המנהל הכללי יוכל לבצע כל שינוי שיחפוץ, לרבות פיטורי עובדים ושיבוצי תפקידים מחדש.

 

אופן בחירת המועצה נועד למנוע מעורבות פוליטית, ובמובן זה נתניהו לא השיג את מבוקשו בעקבות התעקשות כחלון ונציגו למו"מ, מנכ"ל האוצר שי באב"ד.

 

עובדי חטיבת החדשות בתאגיד המקורי יועברו בתנאיהם הקיימים לתאגיד החדשות החדש. זו הייתה אחת מהדרישות העיקריות של כחלון - למנוע פיטורי עובדים. בתקנים לא מאוישים תינתן עדיפות לעובדי רשות השידור אשר יצטרפו לתאגיד החדשות.

 

מי שלא יעבור לתאגיד החדשות החדש יהיו מנכ"ל התאגיד אלדד קובלנץ, יו"ר התאגיד גיל עומר ומנהל החדשות שנבחר לתאגיד - ברוך שי.

 

במקביל, מוקדם יותר השבוע החליטו בתאגיד להפשיל שרוולים. במכתב ששיגרו ליועץ המשפטי לממשלה, התריעו מנהלי "כאן" כי יעתרו לבג"ץ אם טענותיהם לא יתקבלו, וכתבו כי "מטעמו של ראש הממשלה הופעלו לחצים לאיום משרות בתאגיד, לרבות משרת מנהל החדשות. הלחצים אף התגברו בחודשים האחרונים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
שר האוצר משה כחלון
צילום: מוטי קמחי
מומלצים