שתף קטע נבחר

תמונה שווה אלף מילים: טיול צילום בבורמה

לטייל בבורמה כל אחד יכול, אבל כדי להגיע בשעה המדויקת למקום המסוים שבו יצא הפריים הכי טוב - רובנו יצטרכו קצת עזרה. משה שי התארח באולפננו וסיפר לנו על סמינר צילום ב"ארץ הזהב"

בשיתוף החברה הגיאוגרפית

 

בורמה (מיאנמר) הוא יעד שמוכר זה מכבר לתייר הישראלי. במדינה, שפתחה שעריה רק לאחרונה, ניתן למצוא נופים נפלאים ותרבות מרתקת, אך גם עולם שלם שקפא מלכת. עבור חובבי הצילום, מדובר בחוויה בלתי נשכחת שיכולה לספק תמונות עוצמתיות. משה שי, צלם במקצועו, התארח באולפן ynet והסביר לנו מה למעשה ההבדל בין טיול צילום לבין טיול רגיל ומה כל כך מעניין בהיבט הזה בבורמה.

 

 

איך בעצם בוחרים יעדים לטיולים שמבוססים על צילום? מה לדעתך היעד המומלץ שבהם?

"כמובן בורמה. בוחרים את המקומות על פי האקזוטיות, הפוטנציאל להגיע לתמונות מעניינות. לא שאירופה לא מעניינת, אבל המדינות בעולם השלישי הן הרבה יותר אקזוטיות, הרבה יותר מרתקות. האנשים, מזג האוויר אחר".

עיצוב: איתן פלד ()
עיצוב: איתן פלד

 

ואם אנחנו באמת מדברים על בורמה, יעד מאוד אקזוטי כמו שאתה אומר, איזה מקומות מסויימים אתה מחפש שם?

"בורמה זה בנק של מטרות, כמו שאומרים. בבורמה גם הנוף האנושי הוא יפה ויש איזורים שגם אנחנו רואים ברקע, זה איזור שלם שחי על המים, הם אפילו מגדלים ערוגות על המים. בגדול אני רוצה להגיד לך שהייתי מפלח את המדינות בין מדינות שיש בהן מקדונלדס למדינות שאין בהן מקדונלדס, ולא טעיתי אף פעם. המדינות האקזוטיות באמת זה אלה שלא שמעו על מקדונלדס. לשם תמיד נסעתי. הסתובבתי, הקפתי את העולם כמה פעמים, למדתי לחלוב, לתחקר, להבין לאן כדאי להגיע, לא לבזבז זמן ולהיות במקומות הנכונים".

להיות במקום הנכון בזמן הנכון (צילום: משה שי) (צילום: משה שי)
להיות במקום הנכון בזמן הנכון(צילום: משה שי)

 

מי קהל היעד של הטיולים האלה?

"בעיקר אנשים שאוהבים לצלם. טיול צילום הוא סביבת עבודה, מין הפריה הדדית, מדברים צילום, מתאימים את הטיול לצילום, פחות דיבורים, יותר עבודה, יותר זמן במקומות הנכונים. פתוחים להפתעות, אם פתאום מתלבש משהו, לא נצמדים אליו. בניגוד לטיול רגיל, שעבור מי שאוהב לצלם זה סיוט, דווקא הפוך זה יכול לעבוד. כבר הוצאתי טיולים של אנשים שלא צילמו, פשוט בני זוג או דברים כאלה, הם נהנו באותה מידה. רואים את המקומות, מגיעים למקומות הנכונים, אבל נותנים הדגשים אחרים. יש הרבה מאוד מקומות יפים, אך הם יפים יותר בשעות מסוימות או בימים מסוימים".

  (צילום: משה שי) (צילום: משה שי)
(צילום: משה שי)

 

איך בוחרים את הימים האלה והשעות האלה להגיע לכל מקום?

"מתוך ניסיון קודם כל, והיכרות. הייתי בבורמה, למדתי, הבנתי והפנמתי לקחים גם".

 

מה העונה הכי טובה, אם מרחיקים קצת?

"אמרת מונסון, אנשים מפחדים ממונסון אבל אין מה לפחד ממונסון. הגשם הוא גשם חם. הוא לא כל היום, הוא מדי פעם. מצד שני הוא מזמן פריימים נפלאים. הוא לא מגביל באמת את הטיול".

  (צילום: משה שי) (צילום: משה שי)
(צילום: משה שי)

 

מה מבדיל בעצם טיול כזה מטיול מאורגן רגיל?

"טיול מאורגן למי שאוהב לצלם זה כמו לנסוע עם אזיקים על הידיים, זה בלתי אפשרי. בטיול רגיל ההדגשים הם אחרים, התזמונים הם אחרים, יותר להראות דברים כאלו ואחרים. טיול צילום מביא את החבר'ה שאוהבים לצלם אל השוקת. אם יש צורך נשארים יותר במקומות מסוימים ומתזמנים את זה לשעות היותר נכונות".

צילומים נפלאים לכל החיים (צילום: משה שי) (צילום: משה שי)
צילומים נפלאים לכל החיים(צילום: משה שי)

 

מה היתרון המשמעותי בעיניך של טיול כזה?

"יש פה הזדמנות להגיע לצילומים נפלאים לכל החיים. מסוג הפריימים האלה שהם אסים לכל החיים, לא תלויי זמן ומקום, זו אפשרות אחרת, את מרכזת בשבועיים ים של צילומים".

 

ועדיין מבקרים בכל המקומות שתיירים רגילים מבקרים בהם, בבורמה נניח?

כן, במקרה של בורמה במיוחד זה עובד ביחד, אותם מקומות, עם הדגשים אחרים. נעצרים יותר פה, הולכים בשעות אחרות.

 

בשיתוף החברה הגיאוגרפית

 

בואו לצלם איתנו בבורמה

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משה שי
מצלמים בבורמה
צילום: משה שי
מומלצים