שתף קטע נבחר

צוללנים ורחפנים: נמשכים החיפושים אחר הנעדרים בכנרת

כוחות משטרה ומתנדבים החלו הבוקר את היום הרביעי לחיפושים אחר שלושת הנעדרים במי הכנרת. עיקר מאמצי החיפוש מתרכזים ברצועת החוף המזרחית תוך שימוש בצוללנים וברחפנים. אביו של אחד הנעדרים לנתניהו: "אף אחד לא עושה כלום"

 

ממשיכים לחפש אחר הנעדרים : הבוקר (שבת) החל יום החיפושים הרביעי אחר איתמר אוחנה, נחמן איטח ולירון קרדי שטבעו בכנרת ביום רביעי האחרון. גם היום פועלים שוטרי השיטור הימי יחד עם פרשים, לוחמי מג"ב, מתנדבים, צוללנים מיחידת המתנדבים של המשטרה, אופנועי ים, מסוק משטרתי וסירות במאמצי החיפוש.

 

מהמשטרה נמסר כי עיקר מאמצי החיפוש מתרכזים ברצועת החוף המזרחית של הכנרת סמוך לאזורים שבהם נראו לאחרונה שלושת הנעדרים. במהלך החיפושים מופעלים גם רחפנים ותצפיות של המשטרה ומערכות מחשוב מתקדמות של גורמי ביטחון שיופעלו בשעות הקרובות.

ממשיכים לחפש אחר שלושת הנעדרים (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
ממשיכים לחפש אחר שלושת הנעדרים(צילום: דוברות המשטרה)

 (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)

 (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)

 (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)
 

במשטרה ממשיכים להפציר בקהל המטיילים שנופש בכנרת להימנע מכניסה למים בחופים לא מוכרזים שאין בהם שירותי הצלה. עוד ציינו כי אין להיכנס למים על גבי אבובים או מזרוני ים עקב סכנת היסחפות.

 

עופר קרדי, אביו של לירון בן ה-17 מאור עקיבא, שוהה גם הבוקר באזור החיפושים ומקווה לבשורות טובות. קרדי פנה לראש הממשלה בנימין נתניהו לעזרה: "עבדתי בחיל הים. יש לנו צבא גדול. הילדים האלה היו אמורים להתגייס עוד מעט לצבא. צריך להביא את חיל הים לכאן. תבוא ותראה מה קורה פה. אף אחד לא עושה כלום".

שלושת הנעדרים (צילום: אביהו שפירא, באדיבות המשפחה ) (צילום: אביהו שפירא, באדיבות המשפחה )
שלושת הנעדרים(צילום: אביהו שפירא, באדיבות המשפחה )
 

ברשות הכנרת אומרים כי שלושת הנעדרים נכנסו ביום רביעי למים באזור שאינו חוף מוכרז. לדבריהם, המצילים שהבחינו באירועים החריגים הוציאו את כל הרוחצים מהמים בזמן אמת. כוחות השיטור הימי חילצו באותו יום לא פחות מ-80 איש שנסחפו ללב הכנרת. גם הבוקר ישנו חשש כבד לחייהם של שלושת הנעדרים.

 

חננאל אוחנה, אחיו של איתמר, פרסם השבוע קריאה בפייסבוק לציבור להתפלל לשלום אחיו: "חברים יקרים, אח שלי היקר לנו, טבע בכנרת והוא לא נמצא עד כה. אנא מכם קראו תהילים להצלתו, שישוב אלינו. חוסר הוודאות חונק ומתיש! איתמר אוחנה בן רחל. בקשה נוספת, ככל שיהיו יותר מתנדבים לעזרה בחיפושים כך יגדל הסיכוי למצוא אותו. בבקשה, עם ישראל, תעזרו לנו. אנו חסרי כוחות נפש".

 

אחותו של נחמן, חנה איטח, פרסמה פוסט בפייסבוק שבו כתבה: "אחי אהוב שלי, לא מפסיקה להתפלל לשלומך. אין עדיין שום חדש, תמשיכו להתפלל בבקשה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות המשטרה
החיפושים בכנרת, הבוקר
צילום: דוברות המשטרה
מומלצים