שתף קטע נבחר

כחלון הציג תוכנית מוגמרת, אך בסביבת נתניהו אומרים: "ההצעות ייבחנו"

יו"ר הקואליציה ביטן איים כי לא יועברו כספים לתוכנית הכלכלית שהציג כחלון "אם בעיית הנכים לא תיפתר", והשר הנגבי אמר כי "מקובל שרה"מ לא שומע על מהלכים דרמטיים בתקשורת" - אבל בסביבת נתניהו אמרו כי "ההצעות שהוצגו הן בכיוון הנכון, וייבחנו בחיוב"

"ההצעות ייבחנו בגישה חיובית". כחלון ונתניהו (צילום: יוגב אטיאס, בראל אפרים) (צילום: יוגב אטיאס, בראל אפרים)
"ההצעות ייבחנו בגישה חיובית". כחלון ונתניהו(צילום: יוגב אטיאס, בראל אפרים)

ראש הממשלה לא עודכן על התוכנית הכלכלית שהציג היום (ג') שר האוצר משה כחלון - אבל גורמים בסביבתו אומרים כי "ההצעות שהוצגו ייבחנו בגישה חיובית". זאת, לאחר שבליכוד תקפו את מידורו של נתניהו, ויו"ר הקואליציה דוד ביטן איים כי לא יועברו תקציבים, "עד שלא תיפתר בעיית הנכים".

 

גורמים בסביבת ראש הממשלה אמרו הערב כי "מדיניות הממשלה היא להוזיל את יוקר המחייה ולעודד יציאה לעבודה. ההצעות שהוצגו הן בכיוון הנכון וייבחנו בגישה חיובית". באופן חריג, מסיבת העיתונאים של כחלון לא תואמה עם נתניהו, שעמו שר האוצר נמצא בנתק מאז משבר התאגיד. כחלון נשאל למה ראש הממשלה לא עודכן, וענה: "כל הזמן אנחנו פועלים להרחיב את מעגל התעסוקה, לכן אני לא רואה פה שום דבר שצריך לעדכן מישהו. לא קרה פה שום דבר מיוחד. זה מהלך רגיל של משרד האוצר".

 

 

בליכוד הגיבו בתקיפות לכך שיו"ר כולנו לא עדכן את ראש הממשלה. השר הנגבי אמר כי "משרד האוצר שומר צמוד לחזה את התכנים של מסיבות העיתונאים שלו עד לרגע האמת ואמנם לא מקובל לעדכן את השרים - אבל לגבי ראש הממשלה, אם מדובר במהלך דרמטי, ומדובר במהלך דרמטי - בעבר לפחות היה מקובל שראש הממשלה לא שומע על כך בתקשורת. אין לי מושג מה קרה במקרה הזה".

 

יו״ר הקואליציה ביטן איים כי הכספים לא יועברו, עד שיועלו קצבאות הנכים באופן משמעותי: "הגדלה משמעותית של קצבאות הנכות היא הדבר החשוב ביותר כרגע ועד שזה לא ימומש אין כל משמעות לתכניות חדשות שמוצגות. לא נאפשר כל העברה תקציבית עד שלא תיפתר בעיית הנכים".


 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

לדברי האוצר, התוכנית שהציג כחלון נועדה להפחית את יוקר המחייה, לחזק את מעגל העבודה, ולהוציא משפחות ממעגל העוני ולצרפן למעמד הביניים באמצעות הגדלת שכר הנטו בצורה משמעותית מדי חודש. לפי התוכנית, אב ואם עובדים לילדים עד גיל שנה יקבל 1.5 נקודות זיכוי במס. הורים עובדים לילדים בני שנה עד 6 יקבלו 2.5 נקודות זיכוי. בנוסף, יינתן סבסוד צהרונים לילדי כיתות א' וב'. הסבסוד יהיה בסך של לפחות 150 שקלים בחודש לילד, וגובהו ייקבע לפי מצבה הסוציו-אקונומי של הרשות המקומית.

 

כחלון ציין כי מענק העבודה (מס הכנסה שלילי) יינתן למשתכרים עד 5,000 שקלים (במקום עד 4,800 כיום) ויעמוד על 495 שקלים - הן לגבר והן לאישה. בנוסף, יבוטלו מכסים על ייבוא בגדי תינוקות ונעליים, ויבוטל מס הקנייה כל מכשירי סלולר. הכוונה היא שהשינויים ייכנסו לתוקף בשנת הכספים הנוכחית, אבל חלקם דורשים שינויי חקיקה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוגב אטיאס, בראל אפרים
כחלון ונתניהו
צילום: יוגב אטיאס, בראל אפרים
מומלצים