שתף קטע נבחר

היציע הווירטואלי
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  יינסי גייטס הושעה שוב
  הסנטר שקיבל אישור מאיגוד הכדורסל ליטול חלק במשחק נגד ראשל"צ למרות שנתפס על שימוש במריחואנה, לא ישוב לשחק העונה וצפוי לקבל עונש חמור. עו"ד איל יפה המייצג אוות: "יש פה עינוי דין"
  סוף לסאגה, הוועדה לסימום בספורט החליטה להגיש תביעה נגד הסנטר של עירוני נהריה, יינסי גייטס. בשל ההחלטה, הודיע איגוד הכדורסל כי השחקן מושעה רשמית עד לקבלת החלטה בעיינו במוסדות השיפוטיים.

   

  כזכור, פרשת גייטס פרצה לפני שלושה שבועות, אז שיגרה המועצה הלאומית למניעת סימום בספורט מכתב למועדון ובו הודיעה כי הבדיקה שביצע גייטס בתום המשחק מול הפועל ת"א ב-19 בפברואר, חזרה חיובית ובה נמצאו ממצאי חומר מסוג THC - מריחואנה. 

   

  גייטס. שיחק למרות שנמצא חיובי בבדיקת סמים (צילום: גיל נחושתן)
  גייטס. שיחק למרות שנמצא חיובי בבדיקת סמים(צילום: גיל נחושתן)

   

  בשימוע שנערך לשחקן, הציג עו"ד אייל יפה טיעונים משפטיים וחוות דעת רפואית כי הממצאים נבעו מתרופה שנטל השחקן, אולם בסיום השימוע הוועדה לא קיבלה החלטה האם להגיש תביעה או לבטל את ההשעיה. בנהריה לחצו לקבל תשובה רשמית מהוועדה על מעמדו של השחקן עד למועד המשחק מול ראשל"צ ופעלו מול האיגוד. כשזאת לא הגיעה, החליט האיגוד לבטל את ההשעיה ולאפשר לשחקן לקחת חלק במשחק. בוועדה, לא אהבו את הצעד שנקטו האיגוד והמועדון, ומיהרו לשגר תגובה זועמת בה טענו כי החלטה עלולה לסבך את האיגוד ואף איימו כי יינקטו בצעדים גם נגד אנשי נהריה.

   

  מאז, לא התקיימו מגעים בין הצדדים עד שהיום הוחלט להגיש תביעה נגד השחקן מה שלמעשה לא הותיר ברירה לאיגוד אלא לחזור בו מההחלטה ושוב להשעות את השחקן.

   

  צפו במשחק מול ראשל"צ בו לקח חלק גייטס    (צילום: ONE)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  עו"ד אייל יפה, המייצג את גייטס, תקף את ההחלטה והתנהלות הוועדה ואמר: "אין לי ספק שהוועדה מונעת מייצר כוח ושליטה, וההתנהלות שלהם זאת הפרה של הצדק והדין ולא בפעם הראשונה. הוועדה הייתה אמורה לתת לנו תשובה אחרי השימוע לגבי מעמדו של השחקן בטח ובטח להתייחס לטיעונים המשפטיים שהצגתי ולחוות הדעת שהוגשה. עד היום הם לא הגישו חוות דעת נגדית ולא התמודדו או שללו את הטיעונים שלנו. כרגע גייטס יצטרך להתמודד עם תביעה שתוגש לכשתוגש, ועדיין אין מועד להגשת התביעה והשחקן עומד באוויר, כי נהריה מבחינתה לא תוכל להמשיך את ההתקשרות איתו, זה עינוי דין לשחקן".

   

  עו"ד כרמל נפתלי, תובע הוועדה לסימום בספורט: "הוחלט להגיש תביעה נגד השחקן ולכן השחקן מושעה על לקבלת פסק דין בעניינו, כשהתביעה יכולה לדרוש עונש הרחקה לארבע שנים. האופציה להגיש תביעה נגד אנשי נהריה והאיגוד בשל התנהלותם עדיין קיימת אך זה מוקדם לדון בזה. אנחנו פועלים לפי הדין ולא משנה מי השחקן ואיזה קבוצה זו. ברגע שאנחנו מקבלים ממצאים שבגופו של שחקן נמצאים חומרים אסורים אנחנו פועלים. אני לא מבין למה חושבים שיש פה עניין אישי, הרי מהתחלה דרשנו השעיה, ואם האיגוד לא היה מפסיק אותה באופן בלתי חוקי אז השחקן היה מושעה עד היום. אין לנו דבר אישי נגד נהריה או השחקן אנחנו בסך הכל עושים את עבודתנו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "יינסי גייטס הושעה שוב"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים