שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בתגובה לפצמ"רים בגולן: צה"ל תקף בסוריה
  צה"ל תקף עמדות שיגור בגולן הסורי בעקבות נפילת שלושה פצמ"רים הערב בצפון רמת הגולן. אזעקה נשמעה בכמה יישובים, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. צה"ל: "המשטר הסורי אחראי לכל זליגת ירי משטח המדינה"

  ארכיון (צילום: אביהו שפירא)
  ארכיון(צילום: אביהו שפירא)
   

  הירי ממלחמת האזרחים בסוריה ממשיך לזלוג לשטח ישראל. אזעקה נשמעה בשעות הערב (יום ו') במועצה האזורית גולן, ולאחר זמן קצר אותרו שתי נפילות של פצצות מרגמה בשטח ישראל. מצה"ל נמסר כי לא היו נפגעים באירוע ולא נגרם נזק. כשעה לפני כן התפוצץ פצמ"ר בשטח פתוח בצפון רמת הגולן. בעקבות הנפילות תקף צה"ל את מקורות הירי בגולן הסורי והבהיר כי המשטר הסורי ימשיך להיות האחראי לכל זליגת ירי משטח המדינה.

   

  מדובר צה"ל נמסר כי אזעקה הופעלה בשעות הערב בשני יישובים במועצה האזורית גולן. זמן קצר לאחר מכן דווח כי אותרו שתי נפילות בשטח פתוח, וכי לא נגרם נזק ואין נפגעים. עוד נמסר כי ככל הנראה מדובר בזליגת ירי מהלחימה הפנימית בסוריה. שעה לפני כן דווח כי זוהתה נפילת פצמ"ר נוספת בשטח פתוח בצפון רמת הגולן - ללא הפעלת אזעקה באזור. מדובר צה"ל נמסר כי גם במקרה הזה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק, וכי מדובר בזליגת ירי. 

   

  מצה"ל נמסר כי "בתגובה לזליגות, תקף צה"ל את מקורות הירי בצפון רמת הגולן הסורית. צה"ל לא יסבול כל ניסיון פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל ובביטחון תושביה ורואה במשטר הסורי האחראי על הנעשה בשטחו".

   

  גורם צבאי סורי צבאי מסר לסוכנות הידיעות הסורית "סאנא" כי מטוסי חיל האוויר הישראלי ירו שני טילים לעבר מוצב צבאי בקוניטרה וכי נזק נגרם למקום. "התוקפנות הזו התבצעה כתוצאה מסיכול ניסיון הסתננות של כנופויות הטרור לעבר העמדות הצבאיות שלנו בפרברי קוניטרה ואחרי שהוסבו להן אבידות קשות, מה שמראה פעם נוספת את הסיוע הישיר מצד ישראל לכנופויות הטרור האלה", הוסיף. "הניסיונות האלה לא יניאו את הכוחות המזוינים שלנו להמשיך להביס את כנופויות הטרור - הזרוע של ישראל באזור".

    

  לפני כחודשיים תקף צה"ל עמדה של צבא סוריה בצדו השני של הגבול בתגובה להתפוצצות פגז טנק בשטח פתוח בצפון רמת הגולן. על פי צה"ל, זוהתה פגיעה במטרה וההערכה גם במקרה הזה הייתה כי מדובר בזליגה מהלחימה הפנימית בתוך סוריה.


  פורסם לראשונה 21/04/2017 18:18

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "בתגובה לפצמ"רים בגולן: צה"ל תקף בסוריה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים