שתף קטע נבחר

ארה"ב: רב מקווינס גנב 5 מיליון דולר שיועדו לבעלי צרכים מיוחדים

סמואל הילר, שעבד במרכז להתפתחות הילד, מואשם במעילת ענק של כספי ציבור שיועדו לילדים בעל צרכים מיוחדים. יחד איתו הואשמו עובדים נוספים שמימנו בכסף יהלומים וסחורה לסופרמרקט כשר. חושף הפרשה: "הכסף הלך לשיפוץ ולמימון מחנות קיץ למטרת רווח"

הרב סמואל הילר ()
הרב סמואל הילר

רב אורתודוקסי מקווינס שבניו יורק הודה במעילה של 5 מיליון דולרים מגן ציבורי לילדים בעלי צרכים מיוחדים בגילאים. הרב סמואל הילר, לשעבר עוזר מנהל במרכז להתפתחות הילד, יעמוד לדין במסגרת הסדר טיעון.

 

על פי תנאי ההסדר, הילר ישלם קנס על סך מיליון דולר ויפקיד נכסים בשווי מיליון דולר נוספים עד לתאריך המשפט. שלושה רבנים נוספים הורשעו בפרשה.

 

הפרקליט המחוזי בקווינס ריצ'רד בראון אמר ל"ניו יורק פוסט" כי הילר צפוי להישלח למאסר של שנה עד שלוש שנים, ואם לא יעמוד בתנאי התשלום, יעמוד בפני עונש מאסר של שנתיים עד שש שנים וייקנס ב-3 מיליון דולרים נוספים.

 

על פי התביעה, הילר מעל בכספים בשנים 2012-2005 כדי לממן מחנות קיץ בתשלום שאותם ניהל. עוד דווח כי הרב השתמש ב-30 אלף דולר נוספים לשיפוץ בביתו הפרטי. מבקר מדינת ניו יורק תומס דינאפולי, שחשף את מעילת הענק, אמר: "גניבה של כספי ציבור זה חמור מאוד, אך לנצל תקציבים שיועדו לילדים קטנים בשביל שיפוץ ומימון מחנות קיץ למטרת רווח – זה ראוי לכל גינוי".

 

משרדו של דינאפולי הודיע למרכז שבו עבד הילר כי הוא צפוי לעבור ביקורת בספרי החשבונות שלו לפני חמש שנים,

אך כשהגיעו למקום – נאמר להם שהמנהל, עירא קורמן, התפטרה ולקחה עמה את כל הספרים והמסמכים.

 

בתום חקירה של משרד המבקר ואנשי המחלקה הכלכלית בפרקליטות מחוז קווינס, קורמן הואשם במעילה יחד עם המבקר הפנימי של המוסד שמונה מטעמו, שהשתמש ביותר ממיליון דולר לרכישת סחורה לסופרמרקט כשר בבורו פארק ולרכישת יהלומים. תושב ברוקלין שטען כי היה המשקיע העיקר למוסד, עדיין נמצא תחת חקירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים