שתף קטע נבחר

לקראת מכת היתושים: הרשויות נקראות לפעול כדי למנוע מחלות

היתושים כבר פה: המשרד לאיכות הסביבה ביקש מהרשויות לפעול להדברת המפגעים, כדי למנוע התפרצות מחלות כמו קדחת מערב הנילוס, זיקה ועוד. גם הציבור מתבקש לפעול: לייבש מים עומדים ולהימנע מהשקיית יתר

הרשויות המקומיות מתבקשות לפעול נגד מכת היתושים המתגברת עם בוא האביב. המשרד להגנת הסביבה פנה באחרונה אל כל הרשויות המקומיות בישראל בבקשה כי יפעלו למניעת מפגעים. במשרד מציינים, כי כל טיפול באוכלוסיות היתושים היום, יכול למנוע התפרצות מחלות שונות בחודשים הקרובים - כולל מחלות קדחת מערב הנילוס, זיקה ואחרות.

 

לידיעות נוספות בערוץ כלכלה ירוקה

 

מדובר בשני מזיקים עיקריים: יתוש הטיגריס האסיאתי, המאופיין בצבע שחור ופסים לבנים, שפלש לישראל ומתפשט ביישובים רבים, בעיקר לצד מקווי מים קטנים המאפשרים את התרבותו, ויתוש הקולקס, המתרבה במקווי מים גדולים יחסית כדוגמת תעלות ניקוז ועוקץ בעיקר בשעות הלילה.

יתוש הטיגריס האסייאני (צילום: אלון עתני) (צילום: אלון עתני)
יתוש הטיגריס האסייאני(צילום: אלון עתני)

לפי הנחיות המשרד, על הרשויות למפות את כל המוקדים העלולים להוות מקומות דגירת יתושים, להסדיר אותם, לבצע ניטור שבועי של המוקדים על-ידי מנטר מקצועי, להדביר במידת הצורך רק בחומרי הדברה המאושרים על-ידי המשרד להגנת הסביבה ולעדכן את הציבור בדבר ייבוש מקורות המים ודרכי מניעה.

 

כמו כן, המשרד ממליץ לציבור לייבש את המים העומדים בחצר, לרוקן דליים ומכלים, למנוע נזילות ודליפות מים מברזים וממזגנים בחצר ולהימנע מהשקיית יתר. כדאי גם להתקין רשתות על דלתות וחלונות הבית, וכן להימרח בחלקי הגוף החשופים - כולל הפנים - בתכשירים דוחי יתושים מורשים בעת הימצאות בסביבה עם יתושים בוגרים. הציבור אף נקרא להתריע בפני הרשויות על היווצרות תעלות ניקוז ובורות נסתרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלון עתני
יתוש הטיגריס האסייאני
צילום: אלון עתני
מומלצים