שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  המשטרה חידשה את חקירת רצח עו"ד יורם חכם

  פרסום ראשון: על רקע מידע חדש ביקשה המשטרה חומרים ממשפט ישן של אסי אבוטבול. העבריין יוצג בזמנו ע"י עורך הדין שחוסל בפיצוץ מטען ב-2008. גם לפני שנתיים החקירה חודשה לזמן מה

   

  אסי אבוטבול (מימין) ועו"ד יורם חכם ז"ל (צילום: צביקה טישלר, עופר עמרם, מוטי קמחי) (צילום: צביקה טישלר, עופר עמרם, מוטי קמחי)
  אסי אבוטבול (מימין) ועו"ד יורם חכם ז"ל(צילום: צביקה טישלר, עופר עמרם, מוטי קמחי)

  פרסום ראשון: המשטרה חידשה את חקירת חיסולו של עו"ד יורם חכם ב-2008 בעקבות מידע חדש שהגיע לחוקרי היחידה לחקירות בינלאומיות. המשטרה הגישה בקשה לקבל חומרים ממשפטו של העבריין אסי אבוטבול, שבעבר היה לקוח של חכם וכן חשוד בהזמנת הרצח. בקשת המשטרה תידון בקרוב על ידי נשיא בית משפט המחוזי.

   

  עדיין לא ברור מה המידע החדש שהתקבל, אבל על פי המשטרה קצה חוט ממנו נמצא במשפט שהתנהל נגד אבוטבול ב-2007 בגין ניהול ארגון פשיעה, שבסיומו הורשע בניהול ארגון פשע ובגינו הוא מרצה 17 שנות מאסר. סנגורו באותו תקופה היה עו"ד חכם, וכעת מבקשת המשטרה לקבל את כל ההקלטות של הדיונים באותו משפט.

   

  עו"ד חכם חוסל ביוני 2008 באמצעות מטען חבלה שהוטמן מתחת לג'יפ שבו נסע ברחוב יגאל אלון בתל אביב.

   

  חקירת החיסול חודשה לזמן מה לפני כשנתיים. עם פרוץ חקירת פרשת 512 הפכו החשדות נגד אסי אבוטבול לרשמיים והוא נעצר עם אחרים בחשד למעורבות ברצח. בין היתר נטען אז בבית המשפט שהרקע לחיסול הוא חוב כספי. אבוטבול הכחיש ושוחרר ממעצר בתיק כעבור זמן קצר. המשטרה לא הצליחה לגבש כתב אישום בעניין.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: צביקה טישלר, מוטי קמחי
  אסי אבוטבול ויורם חכם ז"ל
  צילום: צביקה טישלר, מוטי קמחי
  מומלצים