שתף קטע נבחר

ארגוני הסביבה ערכו את צעדת האקלים בת"א לכיוון שגרירות ארה"ב

הפעילים הירוקים קראו לנשיא ארה"ב להכיר בהתחממות הגלובלית. מנכ"ל "מגמה ירוקה", מור גלבוע: "משבר האקלים הוא לא רק הסכנה המוחשית ביותר לאנושות בדורנו, הוא גם איום בטחוני על מדינת ישראל"

פעילי ארגוני הסביבה, ביניהם "מגמה ירוקה", "גרינפיס", "צלול", והחברה להגנת הטבע השתתפו הבוקר (ו') בצעדת האקלים בתל אביב, שנערכה לעבר שגרירות ארה"ב. מארגני הצדעה מחו נגד מדיניות הנשיא האמריקני, דונלד טראמפ, וקראו לו להכיר במשבר ההתחממות הגלובלית, ולחזור בו מאמירות לפיהן מדובר ב"המצאה של הסינים". המצעד הישראלי הוא חלק ממצעד עולמי שיתקיים מחר במדינות נוספות.

פעילי הסביבה בצעדת האקלים (צילום: מגמה ירוקה) (צילום: מגמה ירוקה)
פעילי הסביבה בצעדת האקלים(צילום: מגמה ירוקה)
ביום ראשון האחרון צעדו אלפי מדענים ברחובות וושינגטון וניו יורק במחאה נגד מדיניות טראמפ. המדענים טענו כי אסור לתת לאינטרסים פוליטיים לחדור גם לתחום המדעי ולפקפק בעובדות מבוססות ומחקרים שנערכו לאורך שנים.

 

מנכ"ל מגמה ירוקה, מור גלבוע, ממארגני הצעדה בתל אביב, אמר: "משבר האקלים הוא לא רק הסכנה המוחשית ביותר לאנושות בדורנו, הוא גם איום בטחוני מהמעלה הראשונה על שלומה ובטחונה של מדינת ישראל ושל העולם כולו.

 

"100 ימים מבהילים ומדאיגים עברו מאז ראשית כהונתו של טראמפ כנשיא ארה"ב. מאז מונה לנשיא, מפגין טראמפ בורות וחוסר אחריות בכל הקשור למשבר האקלים. טראמפ מכחיש את המשבר שכבר הוכח, על ידי יותר מ-95% ממדעני האקלים בעולם, כמשבר החמור ביותר עמו מתמודדת האנושות בימינו.

 (צילום: מגמה ירוקה) (צילום: מגמה ירוקה)
(צילום: מגמה ירוקה)
  

"מדעני העולם סבורים בוודאות גמורה שהמשבר הוא תוצאה ישירה של מאות שנות תיעוש ושריפת פחם ודלקים פוסיליים. עצוב לראות כי דווקא נשיאה של המעצמה המזהמת ביותר בעולם, פועל להכחשת הקטסטרופה ונותן אור ירוק, שאינו ירוק בכלל, לטייקוני הגז והנפט להמשיך ולזהם את כדור הארץ ולפגוע בבטחונם של מיליארדים ברחבי כל העולם.

 

"טראמפ יכול להכריז על עצמו כידיד ישראל אך עבורנו הוא לא ידיד ולא מנהיג העולם החופשי אלא ידידם של תאגידי הגז והנפט שמחפשים רווחים מהירים וממשיכים לצבור את הונם תוך כדי פגיעה בחייהם ובריאותם של מיליארדי תושבי כדור הארץ. רוב מנהיגי העולם כבר הכירו במשבר האקלים והתחייבו לנקוט צעדי חירום אופרטיביים כדי לצמצם פליטות גזי חממה ולקדם אנרגיות מתחדשות.

 

"היום, יותר מתמיד, ישראל חייבת להיות אור לגויים וללחוץ על הממשל בוושינגטון לדאוג לבטחונו ולשלומם של אזרחי ישראל והעולם כולו ולא לסגת מהתחייבויותיו של הממשל בוושינגטון בהסכם פריז".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מגמה ירוקה
צעדת האקלים
צילום: מגמה ירוקה
מומלצים