שתף קטע נבחר

ביטן הותקף בסיור בשוק: "בושה למדינה, תתנצל בפני החיילים"

יו"ר הקואליציה, שהתעמת עם הורים שכולים בדיון על צוק איתן בשבוע שעבר, ספג עלבונות בעקבות דבריו בעת סיור בשוק רמלה עם מיכאל וידל המועמד לראשות העיר: "לך לבית העלמין הצבאי ותבקש סליחה". ביטן: "זה היה מתוכנן מראש, זו בושה". צפו בתיעוד

 

 

 

דבריהם הקשים של חברי כנסת מהליכוד כלפי הורים שכולים במהלך דיון בוועדה לביקורת המדינה ממשיכים לעורר סערה גם שבוע לאחר מכן, והיום (ו') ספג יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, עלבונות מעוברי אורח שהזדהו כפעילי ליכוד במהלך ביקור בשוק רמלה. "אתה בושה למדינה", נאמר לביטן בתיעוד של המקרה שפורסם ברשת, "לך לבית העלמין הצבאי ותבקש סליחה". ביטן מסר בתגובה כי "הצעקות היו מתוכננות מראש, מנצלים את יום הזכרון לצרכים פוליטיים".

 

ביטן סייר במקום עם המועמד לראשות העיר מיכאל וידל. בסרטון שצולם בשוק במהלך ביקורו של יו"ר הקואליציה ניתן לראות ולשמוע צעקות ועלבונות כלפי חבר הכנסת. "אני איש ליכוד מהיום שנולדתי, אתה בושה לליכוד, אתה בושה למדינה", נאמר ליו"ר הקואליציה. "לך לבית העלמין הצבאי, הוא לא רחוק מפה, תבקש סליחה. אתה בושה למדינה, לך הביתה, תתבייש". בהמשך נשמעים עלבונות נוספים על רקע העימות של חבר הכנסת עם הורים שכולים: "לך לבית העלמין, לך תבקש סליחה מחיילים".

 

בסרטון נראה שביטן לא מגיב לדברים ומנסה להמשיך בסיור. ביטן מסר בתגובה כי "הצעקות והצילום היו מתוכננים, הודיעו לנו מראש שהאיש מגיע. מי שמבזה את השכול ואת זכר הנופלים אלה כל הציניקנים שמנסים לנצל יום זכרון מקודש לצרכים פוליטיים. פשוט בושה".

 

 

 

דוד ביטן ואילן שגיא (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
דוד ביטן ואילן שגיא(צילום: אוהד צויגנברג)
 

הוא הוסיף: "אני לא מצפה שתראו את התמיכה שלה זכיתי שם אבל אל תעוותו את התמונה. מדובר באדם אחד, שתזמן ותכנן את הסרטון, ואתם פשוט מסייעים להצגה המבחילה הזו. לא מדובר בשום פעילי ליכוד. פעילי הליכוד דווקא הדפו את הפרובוקטור ממני, אבל למה שהאמת תפריע לבימוי טוב".

 

בשבוע שעבר, נזכיר, הפך דיון בוועדה לביקורת המדינה בנושא דו"ח מבקר המדינה על מבצע צוק איתן לזירת עימות בין ח"כים מהליכוד לבין משפחות שכולות ובין ח"כים מהקואליציה לבין יריביהם מהאופוזיציה. מה שהיה אמור להיות דיון ענייני על היערכות הממשלה לקראת המבצע והפקת לקחים, בנוכחות ראש הממשלה בנימין נתניהו, התגלגל לפסים צורמים. בין היתר, במסגרת הדיון, התפרץ ביטן לעבר אילן שגיא, ששכל את בנו ארז ז"ל במבצע. שגיא סיפר כי בקיץ עמד עם שלט ליד משרד ראש הממשלה וקרא לחקור את כשלי המבצע. לטענת שגיא, ביטן ניגש אליו ואמר לו כי "לא יעזור לך כלום". בשלב הזה התפרץ עליו ביטן: "אתה שקרן. לא דיברתי איתך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יעקב מצלאווי, באדיבות חדשות 2
מתוך הסרטון
צילום: יעקב מצלאווי, באדיבות חדשות 2
מומלצים