שתף קטע נבחר

לינור צנחה לכס המלכותי ופרצה בבכי חסר מעצורים

ב-1998 עשתה את זה שוב לינור אברג'יל, ושבה מאיי סיישל עם כתר מיס עולם. כחודש לפני התחרות נפלה קורבן לאונס אכזרי

22 שנה אחרי הזכייה ההיסטורית של רינה מור בתואר מיס תבל, עשתה זאת גם לינור אברג'יל, ובגדול. היא הוכתרה בתואר מיס עולם לשנת 1998, והיתה לישראלית השנייה הנחשבת ל"אישה היפה בעולם".
המסלול המסחרר של היפהפיה מנתניה החל ב-1997, כשנבחרה כסגנית ראשונה בתחרות 'תגלית השנה' של לאשה. בחודש מרץ 1998, כשעלתה לבמה בתחרות מלכת היופי, חששה שהמקום השני ירדוף אותה גם הפעם. אבל השופטים פסקו פה אחד: לינור היא המלכה הבלתי מעורערת.
לינור (18) בלטה לכל אורך התחרות ביופיה ובחינניותה. "זו הרגשה שונה לקום בבוקר אחרי התחרות כמלכת יופי, אבל אני מכירה את עצמי ובטוחה, שמייד אזכור שאני לינור מכיתה י"ב בנתניה. אני חושבת שלא אשתנה, ואם כן, אז רק לטובה", אמרה מייד אחרי הזכייה. לינור נשאלה איפה היא רואה עצמה בעוד עשר שנים, והשיבה: "אשת עסקים מצליחה. החלום שלי הוא להתחתן בעוד חמש שנים, ללדת שלושה ילדים ולהיות מאושרת".
אבל גם בחלומותיה הפרועים לא שיערה, כי בטרם תחלוף השנה – ישתנו חייה לבלי הכר. זה קרה בסוף נובמבר 1998, בתחרות מיס עולם, שהתקיימה באיי סיישל. "באתי בשביל הספורט, ועד יום התחרות בכלל לא הייתי בלחץ", שיחזרה את מהלך האירועים. "בכל זאת, ברגע שעליתי לבמה כל הגוף רעד לי. בשלב הזה ידעתי שאני רוצה להיות בין עשר הראשונות. רציתי לחזור הביתה עם משהו. כשהגיע רגע ההכרזה על עשר המועמדות הסופיות. הקריאו את שמי ראשונה. אני אפילו לא זוכרת מה אמרתי, הייתי כל כך בלחץ".
ואז הגיע הרגע הגורלי, המנחה הכריז: And the winner is Miss Israel, והדבר הראשון שחלף במוחה של לינור היה "אלוהים, עשיתי את זה!". כשהונח כתר היהלומים לראשה המתולתל, היא צנחה לתוך הכס המלכותי ופרצה בבכי חסר מעצורים. "הרגשתי שאני מרחפת, כאילו זו לא אני", הודתה המלכה הטרייה.
רק כעבור כמה שבועות נחשפה המסכת הנוראה של ייסורים שעברה לינור באותם ימים: חודש לפני תחרות "מיס עולם", בעת ששהתה במילנו לצורך עבודות דוגמנות, נפלה קורבן לאונס אכזרי. האנס, סוכן הנסיעות הישראלי נור שלמה, נעצר עם הגיעו לארץ בתחילת פברואר 1999, ונדון למאסר ממושך. הסכמתה של לינור לחשוף את פרטי המקרה הקשה, הביאה גל עצום של אהדה ציבורית, כאשר מכל עבר זכתה לשבחים על אומץ לבה, ועל השירות שעשתה לכל קורבנות התקיפה המינית בארץ ובעולם.

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ארכיון לאשה
לינור אברג`יל, מיס עולם
צילום ארכיון לאשה
מומלצים