שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות
   "נטו משפחה" אושרה פה אחד בוועדת שרים
   תוכניתו של שר האוצר משה כחלון, להגדלת נקודות הזיכוי במס להורים עובדים, אושרה פה אחד בוועדת השרים לענייני חקיקה. הגידול בהכנסה הפנויה של בני זוג עם ילדים צפוי להסתכם בעקבות המהלך באלפי שקלים בשנה, כשאר שווי נקודות הזיכוי הוא 215 שקל בחודש
   ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את יוזמת שר האוצר משה כחלון להגדיל את נקודות הזיכוי במס להורים עובדים, שמופיעה בתוכנית "נטו משפחה" הכוללת הטבות למשפחות עובדות.

    

   הוועדה אישרה את רכיב הגדלת נקודות הזיכוי שבתוכנית "נטו משפחה". רכיב זה יגדיל וישווה נקודות זיכוי להורים עובדים בגין ילדים. לצד הקצבאות האוניברסליות, תעניק התוכנית תוספת משמעותית לנקודות הזיכוי שניתנות לבני זוג עובדים שהינם הורים לילדים עד גיל 6.

   שר האוצר משה כחלון (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
   שר האוצר משה כחלון(צילום: מוטי קמחי)

   בתוכנית זו יוגדלו נקודות הזיכוי שניתנות כיום ויושוו בין גברים ונשים. הגידול בהכנסה הפנויה של בני זוג עם ילדים צפוי להסתכם בעקבות המהלך באלפי שקלים בשנה, כשאר שווי נקודות הזיכוי הוא 215 שקל בחודש.

    

   כיום גברים זכאים לנקודות זיכוי עבור ילד מיום היוולדו, באופן מדורג עד לשנה שבה מלאו לילד שלוש שנים. נשים זכאיות כיום לחצי נקודה מיום הלידה ולשתי נקודות מגיל שנה ועד לשנה שבה ימלאו לילד חמש שנים.

    

   תוכנית "נטו משפחה" כוללת הטבות במיסוי למשפחות עובדות, ביטול המכסים על הסלולר ועל בגדי תינוקות והנעלה.

    

   התוכנית מתמקדת בשתי אוכלוסיות: משפחות עם ילדים שאינן מגיעות לתקרת המס וזכאיות למענק עבודה (מס הכנסה שלילי) ומשפחות ממעמד הביניים שעוברות את סף המס. התוכנית גובשה במטרה להפחית את יוקר המחייה ולחזק את מעגל העבודה, להוציא משפחות ממעגל העוני ולצרפן למעמד הביניים באמצעות הגדלת שכר הנטו בצורה משמעותית מידי חודש.

    

   לפי המצב כיום, גברים זכאים לנקודות זיכוי בעבור ילד מיום היוולדו עד גיל 4 באופן הבא: נקודה אחת בעבור ילד עד גיל שנה, שתי נקודות בעבור ילד בגילאי שנה עד שנתיים, שתי נקודות בעבור גילאי שנתיים עד שלוש ונקודה אחת בעבור גילאי שלוש עד ארבע.

    

   נשים זכאיות לחצי נקודה מיום היוולדו של הוולד, ועם הגיעו לגיל שנה ועד גיל שש, הן זכאיות לשתי נקודות בעבור כל שנה.

    

   השוואת נקודות הזיכוי בין גבר לאישה

   השינוי בעקבות תוכנית "נטו משפחה" של משרד האוצר, משמעותו הגדלת והשוואת נקודות הזיכוי בין גבר לאישה: שני בני הזוג יהיו זכאים ל-1.5 נקודות זיכוי עד גיל שנה, ול-2.5 נקודות מגיל שנה עד גיל שש. התוספת לשכר הנטו תהיה של אלפי שקלים בשנה למשפחה. רכיב זה בתוכנית ייכנס לתוקף ויינתן רטרואקטיבית מינואר 2017.

    

   עלות רכיב זה 1.7 מיליארד שקל בשנה למדינה. באוצר מאמינים שפרק זה בתוכנית יאושר בחודש הקרוב. ברגע שיאושר, כל הורה יקבל את התשלום רטרואקטיבית מחודש ינואר, כלומר לאחר שיאושר, הורים יקבלו תשלום של אלפי שקלים מהמדינה.

    

   צילום: ניצן דרור, אורי דוידוביץ'

   צילום: ניצן דרור, אורי דוידוביץ'

   סגורסגור

   שליחה לחבר

    הקלידו את הקוד המוצג
   תמונה חדשה

   שלח
   הסרטון נשלח לחברך

   סגורסגור

   הטמעת הסרטון באתר שלך

    קוד להטמעה:

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים