שתף קטע נבחר

מקרון מצטרף למועדון של מנהיגים בלי ילדים

עם בחירתו של מקרון לנשיא צרפת הבא, הוא מצטרף למנהיגות שתי המדינות הגדולות והעשירות הנוספות באירופה, אנגלה מרקל בגרמניה ותרזה מיי בבריטניה, שגם הן נשואות, אך מעולם לא הביאו לעולם ילדים

מיי (מימין) הצטערה שלא הביאה ילדים לעולם. מקרון ומרקל: בחירה שלנו (צילום: EPA  רויטרס  gettyimages) (צילום: EPA  רויטרס  gettyimages)
מיי (מימין) הצטערה שלא הביאה ילדים לעולם. מקרון ומרקל: בחירה שלנו(צילום: EPA רויטרס gettyimages)

 

בחירתו של עמנואל מקרון לנשיא צרפת מסמלת מגמה מעניינת בצמרת ההנהגה האירופית: למקרון אין ילדים ביולוגיים מאשתו בריז'יט טרונו, המבוגרת ממנו ב-25 שנה. בכך הוא מצטרף למנהיגות שתי המדינות הגדולות והעשירות הנוספות באירופה, אנגלה מרקל בגרמניה ותרזה מיי בבריטניה, שגם הן נשואות, אך מעולם לא הביאו לעולם ילדים.

 

הקרב על צרפת - עמוד הבחירות המיוחד

 

ראש הממשלה הבריטית מיי אמרה בפומבי כי היא מצטערת שלא הצליחה להוליד ילדים, אולם מרקל ומקרון שהתייחסו באופן פומבי לכך אמרו כי מדובר בבחירה. למקרון יש שלושה ילדים בוגרים מאשתו הנוכחית בריז'יט, שהיו פעילים מאוד בקמפיין הבחירות שלו, והוא אף "סב חורג" ל-7 נכדים.

 

איבד את תואר המנהיג המערבי הצעיר ביותר. ראש ממשלת קנדה טרודו (צילום: AP) (צילום: AP)
איבד את תואר המנהיג המערבי הצעיר ביותר. ראש ממשלת קנדה טרודו(צילום: AP)

בחירתו של מקרון לנשיא צרפת מעניינת מסיבה נוספת. עם כניסתו לארמון האליזה בעוד שבוע, מקרון בן ה-39 יהיה למעשה המנהיג הצעיר ביותר של מדינה מערבית - ובכך ידיח מהמקום הראשון את ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו בן ה-45, שגם הוא ידוע ברוחו הצעירה ומראהו המצודד.

 

טרודו צלצל אתמול בערב למקרון ובירך אותו על ניצחונו בבחירות לנשיאות צרפת. מלשכתו של טרודו נמסר ששני המנהיגים הבטיחו בשיחתם לחזק את "היחסים העשירים והמגוונים שקיימים בין קנדה לבין צרפת". ראש הממשלה הקנדי אמר שהוא מצפה לעבוד בשיתוף פעולה עם מקרון בשנים הקרובות בסוגיות שנוגעות לשתי המדינות, בהן יישום הסכם הסחר בין קנדה לבין האיחוד האירופי. "קנדה וצרפת חולקות מערכת יחסים היסטורית ששורשיה בהיסטוריה המשותפת שלנו, בקשרים תרבותיים עמוקים, בקשרים בין-אישיים ובשותפות כלכלית חזקה", אמר טרודו. "אנחנו גם משתפים פעולה בסוגיות בינלאומיות חשובות כבעלות ברית ושותפות בברית הצבאית הצפון אטלנטית (נאט"ו), G7 (ארגון שבע המדינות המתועשות), G20 (ארגון 20 הכלכלות החזקות בעולם) ולה פרנקופוני (ארגון המדינות הדוברות צרפתית)". עוד אמר ראש הממשלה הקנדי שהוא מקווה לעבוד עם מקרון על קידום הביטחון הבינלאומית, הגברת שיתוף הפעולה במדע ובטכנולוגיה וביצירת מקומות עבודה טובים למעמדות הביניים בשני צדי האוקיינוס האטלנטי.

 

קנצלרית גרמניה מרקל שיבחה את מקרון על ניצחונו הסוחף בסיבוב השני ואת מחויבותו לאיחוד האירופי. "מרקל שיבחה את תמיכתו של מקרון באיחוד אירופי מאוחד שפתוח לעולם", אמר דובר הקנצלרית סטפן זייברט. "ההחלטה של המצביעים בצרפת היא מחויבות ברורה לאירופה", אמר זייברט.

 

ראש הממשלה הבריטית תרזה מיי אמרה שהיא אופטימית לגבי יחסי צרפת-בריטניה בעתיד הקרוב בעקבות ניצחונו של מקרון. "ראש הממשלה מברכת בחום את הנשיא הנבחר מקרון על הצלחתו בבחירות", נמסר בהודעת דאונינג 10 בלונדון, מעונה הרשמי של ראש ממשלת בריטניה. "צרפת היא אחת מבעלות הברית הכי קרובות שלנו ואנו מצפים לעבוד ביחד עם הנשיא החדש בשורה ארוכה של נושאים משותפים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA  רויטרס  gettyimages
מיי, מקרון ומרקל
צילום: EPA רויטרס gettyimages
מומלצים