שתף קטע נבחר

הפרקליט הבכיר חשוד בעבירות משמעת

היועץ המשפטי לממשלה עדכן הערב כי עו"ד אורי קורב נחקר באגף המשמעת של נציבות שירות המדינה: "לא בוססה תשתית ראייתית המצדיקה את חקירתו של קורב כחשוד בביצוע עבירה פלילית"

 

 

עו"ד קורב (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
עו"ד קורב(צילום: גיל יוחנן)

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, עדכן הערב (יום ב') כי הפרקליט הבכיר אורי קורב נחקר היום באגף המשמעת של נציבות שירות המדינה, בחשד לביצוע עבירות משמעתיות בהמשך לבדיקה שנערכה במשטרה בעניינו. עם זאת מסר כי "בסופו של דבר לא בוססה תשתית ראייתית המצדיקה את חקירתו של קורב כחשוד בביצוע עבירה פלילית". בדצמבר האחרון פורסם כי עו"ד קורב נחשד בביצוע עבירת מין בעובדת משרד המשפטים.

 

החקירה המשמעתית בעניינו של קורב נפתחה בעקבות מסקנת צוות החוקרים המשטרתי - שהורכב מחוקרים שלא מכירים את קורב, נוכח העובדה שמדובר בפרקליט - והפרקליטה המלווה מהפרקליטות הצבאית. היועץ מסר כי למרות כל פעולות החקירה שבוצעו וכל העדויות שנגבו - לא בוססה תשתית לחקירתו בעבירה פלילית.

 

חוקרי המשטרה המליצו על דעת ראש אגף החקירות במשטרה והפרקליטה המלווה להעביר את המקרה לחקירה משמעתית. "לאחר שבחן את הדברים, מצא היועץ המשפטי לממשלה, על דעת פרקליט המדינה, לקבל את ההמלצה, והנחה את אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה לפתוח בחקירה משמעתית בנושא".

 

עוד הנחה היועץ המשפטי לממשלה כי הפרקליטה הצבאית אשר ליוותה את הבדיקה המשטרתית, ובקיאה במכלול חומר הראיות שנאסף במסגרתה והיא גם בעלת ניסיון ומומחיות בתחום שבו עסקה הבדיקה המשטרתית, תמשיך ללוות גם את החקירה המשמעתית. 

 

עו"ד אורי קורב מצוי זה כמה חודשים בחופשה מעבודתו בפרקליטות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
אורי קורב. הוצא לחופשה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים