שתף קטע נבחר

מרססים ומנקבים: תיעוד "תג מחיר" ליד עפולה

בצל צווי הרחקה נוספים שהוצאו נגד נערים מיהודה ושומרון, רעולי פנים ביצעו הלילה פעולת "תג מחיר" בכפר נעורה שליד עפולה ונקלטו במצלמות האבטחה. תושבים: "צריך לעצור אותם כי הם יבצעו מעשים יותר חמורים". בקרב נוער הגבעות חשים תסכול: "מציקים לנו"

 

מצלמות אבטחה באזור הכפר נעורה שליד עפולה תיעדו רעולי פנים שריססו לפנות בוקר (יום ג') כתובות תג מחיר על קירות במקום. חוקרי משטרה אספו ממצאים מזירת האירוע וטרם דווח על מעצרים. האלמונים ריססו "תג מחיר מנהלי", "נקמה מנהלי" ו"מוחמד חזיר מנהלי", ובנוסף נוקבו צמיגיהם של שמונה כלי רכב.

מתוך הסרטון ()
מתוך הסרטון


בצהריים הגיעו לכפר נעורה מאות תושבים מיישובים סמוכים כדי להביע תמיכה. תושב הכפר אחמד זועבי אמר ל-ynet: "זה מעשה חמור שלא צפינו שיקרה אצלנו. הגזענים והטרוריסטים חזרו למעשיהם.

הממשלה מזלזלת בעניין ותומכת בפושעים שעומדים מאחורי טרור תג מחיר".

 

תושבת הכפר הוסיפה: "ברוב המקרים האלה המשטרה לא הגיעה לפושעים. חובה לעצור אותם כי הם מסוגלים לעשות דברים יותר מסוכנים. כבר רצחו את מוחמד אבו חדיר משועפט ושרפו את משפחת דוואבשה בדומא. אני לא יודעת מה עוד מחכה לנו. המצב מפחיד".

 

זה לא היה אירוע תג המחיר היחיד היום: כ-20 כלי רכב שחנו לאורך ציר 21, בין שכונת רמת שלמה לשועפט שבצפון ירושלים, הושחתו הלילה ועל חלקם רוססו בספריי כתובות "תג מחיר".

 

תסכול בנוער הגבעות

בתחילת השבוע פורסם ב-ynet כי רק בחודש האחרון חודשו 17 צווי הרחקה מיהודה ושומרון נגד נערי גבעות מחשש שיבעירו את השטח בצל האירועים האלימים האחרונים, בהם יידוי אבנים לעבר כוחות ביטחון ואנשי שמאל סמוך למאחז הבלאדים בבנימין, עימותים בחווארה שבשומרון ותקרית הצתת רכב בכפר לפני כשבועיים. בין היתר הוצא צו הרחקה גם נגד אלקנה פיקאר בגין אירוח נערי גבעות. אחת הכתובות שרוססה בירושלים הייתה "פיקאר המלך".

 

בקרב נערי הגבעות שורר תסכול עמוק ומחאה שהולכת וגוברת בעקבות צווי ההרחקה בכלל והצו שהוצא לאלקנה פיקאר. "השב"כ והיחידה לפשיעה לאומנית במחוז ש"י מציקים לנערים בתקופה האחרונה שלוש -ארבע פעמים בשבוע וזה על אף שהשטח היה שקט", הסביר צעיר שהורחק רק לאחרונה מיהודה ושומרון. "כל ערב מציקים לנערים לוקחים מהם פרטים וחלק מהם נעצרים לכמה שעות וזה מתסכל. אלקנה נחשב עבור אותם נערים דמות חשובה והרצון של השב"כ להוציא לו צו הרחקה על אף שברור שאין לו קשר לפעילות גזענית גורם לנערים לתחושות לא טובות שפוגעים בחף מפשע. יכול להיות שהשב"כ הלך פה צעד קדימה מדי".

  

במהלך השבועות האחרונים פושטים אנשי שב"כ ומשטרה לעיתים תכופות מאוד על מאחז הבלאדים בבנימין, אזור רמת מגרון וגם לא מעט פשיטות ביישוב יצהר. יש תחושה באוויר של כמה שבועות כי המתח בין נערי הגבעות לשב"כ והמשטרה מסלים וזה אחרי תקופה ארוכה של שקט יחסי. בעקבות האירועים היום פשטה המשטרה על כמה מוקדים שבהם נמצאים נוער גבעות גם בירושלים וגם ביו"ש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים