שתף קטע נבחר

כחלון מבקר בבית הספר בו למד בחדרה

שר האוצר משה כחלון הגיע לביה"ס הרב תחומי עמל בחדרה, ונפגש עם תלמידי מרכז היזמות. "התלמידים בבית הספר הם לא פחות ממעוררי השראה והם מוכיחים לנו שגם השמיים לא חייבים להיות הגבול"

שר האוצר משה כחלון הגיע אתמול (ג') לבית הספר הרב-תחומי עמל למדעים ואומנויות חדרה, וסייר במרכז היזמות של עמל בבית הספר יחד עם ראש עיריית חדרה, צביקה גנדלמן, ומנכ"ל קבוצת עמל עו"ד רוית דום עיני.

 

השר, שלמד גם הוא בבית הספר עמל חדרה, נפגש עם תלמידי מרכז היזמות אשר הציגו לו את החידושים הטכנולוגיים השונים עליהם הם עבדו במשך שלוש שנים, וכמו כן נפגש עם תלמידי נבחרת הרובוטיקה שייצגה את בית הספר בתחרות הרובוטיקה העולמית.

 

הפעילות היזמית במרכז נעשית בשיתוף עם הקהילה ולמען הקהילה וברוח זו נחשף השר למיזמים החדשניים שפותחו לנכה צה"ל ויוצרו במדפסת תלת מימד, ולפרויקטים שונים שנעשו עם תלמידים ערבים מעמל כעביה ותלמידים יהודים מעמל חדרה, בנושא דו קיום בחברה הישראלית .

שר האוצר משה כחלון, ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן ומנכ"ל קבוצת עמל רוית דום עיני ()
שר האוצר משה כחלון, ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן ומנכ"ל קבוצת עמל רוית דום עיני
 

שר האוצר, משה כחלון: "מרגש לפגוש היום את הסטארטפיסטים והיזמים של המחר. התלמידים בבית הספר הם לא פחות ממעוררי השראה והם מוכיחים לנו שגם השמיים לא חייבים להיות הגבול. חינוך כפי שניתן כאן מעניק לילדים הזדמנות וזה כל מה שילד צריך. כלכלה צודקת יותר וחברה טובה ובריאה יותר מתחילות בהזדמנות שווה. העבודה והסינרגיה עם הקהילה והתרומה של התלמידים לחברה מראות שאם רק נאפשר להם, הם יעצבו לנו מחר הרבה יותר טוב.

 

מה שתסמנו לעצמכם זה מה שיהיה. מה שתחליטו להיות, תהיו שם בסוף. החדשנות, הסטארטאפ, זה הכיוון. אתם נמצאים בעתיד. אין לי ספק שיש פה עוד כמה סטיב ג'ובס".

 

מנכ"ל קבוצת עמל, עו"ד רוית דום עיני: "מרכז היזמות מעניק לילדים כלים לחיים. אנחנו חושפים את התלמידים לטכנולוגיה גבוהה ומדעים בדרך של חוויה, משחקים וירטואלים ודרך עבודה בקבוצה. יש להם חיבור עמוק עם הקהילה שצריכה אותם. מדובר פה בילדים בני 14-15, ילדים שהם סטארטאפיסטים מצד אחד אבל כל מה שהם מקבלים פה הם מעניקים חזרה לקהילה וגם עוזרים לתשתית התעסוקתית בעיר חדרה ואנו עובדים בשיתוף פעולה עם ראש העיר צביקה גנדלמן. זכינו להיות מודל השראה למדינות אחרות בעולם, בוועידת היזמות הקהילתית של האיחוד האירופי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
שר האוצר משה כחלון
צילום: מוטי קמחי
מומלצים