שתף קטע נבחר

פלסטיני נהרג מירי תושב איתמר שרכבו נרגם באבנים: "ניסיון לינץ'"

אבנים הושלכו במהלך הפגנה של כ-200 פלסטינים בשומרון, וכמה כלי רכב נפגעו. אב לשמונה שחזר מקניות יצא מרכבו שנרגם באבנים, ופתח באש. פלסטיני בן 23 נהרג, צלם נפצע. גרסת היורה: שלף אקדח וירה באוויר לאחר שחובש בעט ברכב והמון יידה אבנים. ראש המועצה יוסי דגן גיבה אותו: "ניסיון לינץ'"

 

 

צעיר פלסטיני נהרג היום (ה') מירי של מתנחל לעבר קבוצה של מפגינים פלסטינים שיידו אבנים בשומרון. במהלך הפגנה של כ-200 פלסטינים ליד חווארה הושלכו אבנים. יהודי תושב איתמר שחלף במקום ושרכבו נגרם באבנים הגיב בירי ופגע בשני פלסטינים. היורה עוכב לאחר התקרית וטען כי חש סכנת חיים וירה באוויר. בעקבות המהומות נחסם הציר לחווארה משני הכיוונים - מתפוח ויצהר.

 

התקרית בחווארה. רכבו של היורה, האמבולנס שחסם וההמון מסביב (צילום: AFP) (צילום: AFP)
התקרית בחווארה. רכבו של היורה, האמבולנס שחסם וההמון מסביב(צילום: AFP)

ההרוג והפצוע (צילום: AFP) (צילום: AFP)
ההרוג והפצוע(צילום: AFP)

הרכב של היורה (צילום: tps) (צילום: tps)
הרכב של היורה(צילום: tps)

חבריו של היורה, אב לשמונה, סיפרו כי היה בדרכו חזרה לביתו אחרי שערך קניות בסניף מקומי של "רמי לוי". הם טוענים כי סיפר להם שאמבולנס פלסטיני חסם לו את הדרך ואז יצא ממנו איש לבוש בבגדי רפואה והחל לבעוט ברכבו. בהמשך, לגרסתו, החל המון ליידות אבנים על רכבו ומחשש לחייו נאלץ לשלוף אקדח, ירה לאוויר וכתוצאה מכך הבריח את התוקפים. ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, העניק גיבוי ליורה וטען כי הוא ניצל מלינץ'.

 

 

 (צילום: tps) (צילום: tps)
(צילום: tps)

 (צילום: tps) (צילום: tps)
(צילום: tps)

 

מהירי נפגעו שני פלסטינים. אחד מהם - מועתז תאיה, בן 23 מהכפר ביתא שדרומית לחווארה - נפצע אנושות ומשרד הבריאות הפלסטיני הודיע זמן קצר לאחר מכן כי מת מפצעיו. גם בצה"ל אישרו כי הפלסטיני מת כתוצאה מהירי. מג'די שתייה, צלם של סוכנות הידיעות "AP", נפצע באורח בינוני. כוחות צה"ל שהגיעו למקום המהומות הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות.  

 

הפלסטיני שנהרג: מועתז תאיה ()
הפלסטיני שנהרג: מועתז תאיה

הפלסטיני שנפצע: צלם של סוכנות הידיעות AP ()
הפלסטיני שנפצע: צלם של סוכנות הידיעות AP

מדובר בתקרית השנייה ביממה האחרונה שבה יורה מתנחל לעבר פלסטיני. אתמול בבוקר, ליד הכפר סילוואד שבאזור רמאללה, פתח מתנחל בירי לעבר פלסטיני שלפי החשד יידה אבנים לעבר מכוניתו. הפלסטיני נפצע באורח בינוני. מאז החלה שביתת האסירים הביטחוניים לפני כחודש נהרגו שני פלסטינים במהלך עימותים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: tps
הרכב של היורה לאחר התקרית
צילום: tps
מומלצים