שתף קטע נבחר

צפו: איך ייראה כדור הארץ בעוד מיליארד שנים

בעמוד RealLifeLore ביוטיוב פורסם סרטון המנבא מה יהיו השינויים בכדור הארץ במיליארד השנים הבאות. הסוף, בסרטון שבו צפו מיליונים, לא אופטימי

אף אחד לא יכול לדעת בוודאות איך ייראה העתיד, אבל סרטון חדש שהתפרסם לפני כשבוע ביוטיוב מנסה בכל זאת לאגד את כל התחזיות הקיימות היום, או לפחות אלו שמגובות על ידי עולם המדע, כדי לנסות ולנבא איך ייראה העולם שלנו עוד מיליארד שנה. לצערנו ולא להפתעתנו, המצב לא נראה מבטיח במיוחד.

 

 

סביר להניח שאף אחד לא יהיה כבר בסביבה כדי לראות את השינויים האדירים שמצוינים בסרטון, שבו צפו ביוטיוב כבר מיליוני גולשים ביוטיוב ובפלטפורמות נוספות. מדובר בעולם משוגע למדי שבו שולטות יבשות על, האוורסט כבר מזמן לא ההר הגבוה בכדור הארץ והשמש חמה פי כמה. בין היתר, לפי הסרטון שפורסם בעמוד RealLifeLore, עוד 2 מיליון שנים אנשים שיחיו על כוכבי לכת אחרים כבר יתפתחו לכדי מינים נפרדים שאולי אף לא ידעו האחד על קיומו של האחר. בעצם - יכול להיות שנהפוך לחייזרים.

 

נקודת הכאוס הראשונה שמוצגת בסרטון היא שנת 10,000, שבה מכשירים אלקטרוניים "ישתגעו" וישאירו אבק לחששות באג אלפיים. לפי הסרטון, תוכנות רושמות שנים במספר בעל ארבע ספרות בלבד, וכאשר תהפוך השנה למספר בעל חמש ספרות הטכנולוגיה לא תוכל לקודד בעצמה תאריכים. כמו כן טוענים כי בשנה זו כל המאפיינים הגנטיים של בני האדם, כמו צבע עור או שיער, יפוזרו באופן שווה בכל העולם, וכבר לא יהיו מאפיינים גנטיים המשויכים לאזורים גיאוגרפיים ספציפיים (כמו עיניים מלוכסנות באסיה).

 

הסרטון המלא:

 

בשנת 20,000 לא יהיה ניתן להבין את השפות המודרניות כיום, ובשנת 50,000 העולם שלנו כבר ייראה שונה לגמרי לאחר שייכנס לתקופת קרח נוספת, זאת על אף ההתחממות הגלובלית שאנחנו חווים. אם רציתם לבקר במפלי הניאגרה המפורסמים כדאי לכם לעשות את זה לפני. לפי הסרטון, בזמן הזה הם כבר יתפוררו לכדי אגם בלבד.

 

אם נמשיך לרוץ בזריזות על ציר הזמן, בשנת 100,000 כל הכוכבים וקבוצות הכוכבים בשמיים שלנו כבר ייראו אחרת לגמרי, ובעוד 500 אלף שנים ככל הנראה יפגע אסטרואיד ענק בעל קוטר של קילומטר בכדור הארץ - אלא אם מישהו יצליח למנוע זאת. בשנת 1,000,000 יחווה כדור הארץ התפרצות געשית אדירה שתפלוט 3,200 קמ"ר של אפר לאטמוספרה. הכוכב ביטלג'וז, שמרוחק 430 שנות אור מאיתנו, יתפוצץ לכדי סופרנובה כל כך אדירה שיהיה אפשר לראות אותה בלי שום בעיה מכדור הארץ, אפילו במהלך היום.

 

בשנת 2,000,000, אם בני האדם אכן החלו להתיישב בכוכבי לכת אחרים, בשלב הזה הם כבר מזמן יהיו מין חדש ושונה שאולי אפילו לא יודע על קיומם של "בני אדם" אחרים בעולמות אחרים. בעוד 50 מיליון שנים אפריקה תתמזג עם אירופה ואסיה והים התיכון ייעלם. התזוזה הזו תייצר רכס הרים חדש שכנראה יביא להר שיהיה אף גבוה יותר מהאוורסט. בשנת 250,000,000 כל היבשות כבר יתחברו שוב יחד לכדי יבשת על אדירה אחת.

 

אם מישהו במקרה עוד ישרוד עד לעוד 600-500 מיליון שנים מעכשיו, זה לא יהיה לזמן רב כי התפרצות קטלנית של קרני גמא במרחק 6,500 שנות אור מכדור הארץ תביא להכחדה המונית. בשנת מיליארד השמש כבר תהיה בהירה ב-10% יותר ממה שהיא היום, והטמפרטורה על פני שטח כדור הארץ תגיע לממוצע של 47 מעלות. כל האוקיינוסים יתאדו, למעט אולי אזורים קטנים בקטבים שעוד יהיה בהם מים, ובהם יחיו אחרוני סוגי החיים, עד שגם הם יחוסלו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים