שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ארוחת צהריים בבסיס: כף רגל של תרנגול
  אצבעות וציפורניים: צה"ל חוקר כיצד דווקא בעיר הבה"דים, הבסיס החדיש ביותר של הצבא וכזה שהמזון בו נחשב טוב יחסית, הוגשה המנה המחרידה

  המנה שזעזעה את החיילים
  המנה שזעזעה את החיילים

  דווקא בעיר הבה"דים – כף רגל של תרנגול הוגשה כמנה עיקרית לארוחת הצהריים: בבסיס קריית ההדרכה של צה"ל שבנגב חוקרים בימים אלה כיצד קרה השבוע שהוגשה לחיילים מנה עיקרית שכללה רגל של עוף – עם כף הרגל של התרנגול.


  שלשום (ה') הועלתה תמונה של המנה החריגה לדף הפייסבוק של צעירה מהצפון, ולצדה נכתב: "עיר הת"ש אמרתם... אל תאכלו בחדא (חדר האוכל, י"ז) של עיר הבה"דים". הפוסט נעשה ויראלי ביממה האחרונה וגרר תגובות של חיילים המספרים כי הם מדירים את רגליהם מחדר האוכל ומסתפקים במזון בתשלום מהשק"ם.

   

  מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "במסגרת תהליך הבישול במטבחי קריית ההדרכה המופעלים ע"י הזכיין 'מבט לנגב' מתקיימת בקרה מחמירה לפי תקנים בינלאומיים על כל מוצרי המזון המוגשים לחיילים. המקרה המדובר חריג ואינו תקין, ולכן יתוחקר בהתאם".

  עיר הבה"דים בנגב (צילום: דובר צה"ל)
  עיר הבה"דים בנגב(צילום: דובר צה"ל)

  לפי עדויות של חיילים אחד הרס"רים בבסיס הבחין במנה שהוגשה, החל לטפל מיד באירוע וצעק לשאר החיילים להפסיק לאכול. עדי ראייה סיפרו כי החיילות שלהן הוגשה המנה השליכו אותה מיד לפח ועזבו את חדר האוכל מבלי לאכול דבר.

   

  זה כשנתיים, מאז החל אכלוסו של הבסיס החדיש ביותר של צה"ל, אחראית לתפעול הבסיס "מבט לנגב", שזכתה במכרז. בבסיס הענק משרתים כ-10,000 חיילים, ומדי יום מוגשות בו אלפי מנות. תחת "מבט לנגב" משרתות חברות שונות, בהן חברת הקייטרינג המספקת את ההסעדה. לאחרונה סיפר גורם צבאי ל-ynet כי בשל הפסדים ביקשה חברת הקייטרינג לבטל את החוזה ולהפסיק להיות ספקית המזון של החיילים.

   

  המזון המוגש לאלפי החניכים ולמפקדיהם בבסיס נחשב למגוון, עשיר וברמת גבוהה יחסית למזון המוגש בבסיסים אחרים בצבא.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ארוחת צהריים בבסיס: כף רגל של תרנגול"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים