שתף קטע נבחר

ללא רגליים: בת 12 הגשימה חלומה לרקוד בלט

רגליה של ילדה סינית נקטעו כשהייתה בת 6 בלבד בתאונת דרכים מחרידה. עם זאת, הילדה ג'יאן תמיד שמרה על אופטימיות ולא ויתרה על חלומה להפוך לבלרינה: "כל יום תתעוררו עם חיוך ותשמחו"

 

לא ויתרה לרגע על חלומה. ג'יאן בת ה-12 ()
לא ויתרה לרגע על חלומה. ג'יאן בת ה-12
אין דבר העומד בפני הרצון: ג'יאן ז'אנג זיי הסינית הייתה בת 6 בלבד כשהרופאים נאלצו לקטוע את שתי רגליה לאחר שנפגעה מרכב בדרכה חזרה לביתה מבית הספר. שש שנים חלפו וג'יאן שדבר לא יעצור בעדה כדי להגשים את חלומותיה. כלי תקשורת בסין הגיעו לסקר השבוע את ג'יאן, כיום בת 12, באולם אימונים בשאנגראו בדרום מזרח סין.

 

שנתיים לאחר התאונה היא באה לאמה ואמרה לה: "אני רוצה לרקוד בלט". האם בכתה ימים כלילות לאחר התאונה הקשה, אך היא זוכרת את המילים של בתה הקטנה: "אמא, היום יחלוף גם אם תבכי וגם אם תצחקי. אז למה שלא תחשבי שהיום זה יהיה יום שמח?".

 

בשנת 2013, שלוש שנים אחרי התאונה, ג'יאן אמרה לאמה כי היא מעוניינת להשתתף בתחרות כישרונות ולרקוד שם בלט. אמה שאלה אותה כיצד היא תרקוד ללא רגליים והילדה השיבה לה: "את תהיי הרגליים שלי".


 

מגיל 8 הולכת ג'יאן לשיעורי בלט והיא הגיעה מוכנה לתחרות שבסופה היא הוכתרת כמנצחת. זו לא הייתה הפסגה היחידה שהילדה הסינית כבשה. באותה שנה היא השתתפה בתוכנית טלוויזיה פופולרית במדינה וריגשה את השופטים ומיליוני הצופים.

 

באולם האימונים בשאנגראו בדרום מזרח סין התקבצו עיתונאים וצפו בילדת הפלא שהחיוך לא יורד מפניה. "אני מרגישה קרוב יותר לאנשים כשאני רוקדת", היא סיפרה. "אנשים מכבדים אותי יותר כשהם רואים אותי רוקדת. אני מפצירה בכל מי שיש לו מגבלה פיזית להתאמן ולהיות חזקים ולא לשכוח להתעורר כל יום עם חיוך ולשמוח".

 

הוריה סיפרו כי במרוצת השנים התקבלו הרבה בקשות לתרום כסף למשפחה, אך הם סירבו. "תמיד רצינו שג'יאן תהיה עצמאית ושהיא לא תסמוך על עזרה של אחרים. היא הוכיחה שהיא יודעת להסתדר לבד", הם אמרו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים