שתף קטע נבחר

התעשייה האווירית מוכרת להודו מערכת הגנה אווירית נוספת ב-630 מיליון דולר

עסקה גדולה נוספת לתעשייה האווירית: תספק מערכות הגנה אווירית LRSAM ממשפחת ברק 8 בהיקף כולל של כ-630 מיליון דולר עבור ארבע ספינות של חיל הים ההודי. בחודש שעבר חתמה החברה על עסקאות בהיקף של כ-2 מיליארד דולר עם הודו - עסקת הייצוא הביטחוני הגדולה בתולדות המדינה

התעשייה האווירית הודיעה היום כי חתמה על עסקה נוספת לאספקת מערכות LRSAM (הגרסה הימית של מערכת ההגנה האווירית ברק 8) בהיקף כולל של כ-630 מיליון דולר, עבור 4 ספינות של חיל הים ההודי. לראשונה, מבוצעת העסקה מול החברה הממשלתית ההודית BHARAT ELECTRONICS LIMITED) BEL) שתשמש קבלן ראשי בפרויקט כחלק ממדיניות Make in India של הממשל ההודי. טרם החתימה על העסקה, בוצע בהצלחה בשבוע שעבר בהודו, ניסוי יירוט מבצעי של המערכת מספינה נוספת של חיל הים ההודי, שבו הוכחו שוב יכולותיה המבצעיות בתרחיש אתגרי מאוד מול מטרת אמת.

 

תרחיש הניסוי החל עם שיגור המטרה וכניסתה למסלול. מכ"ם המערכת MFSTAR, המותקן על גבי ספינת חיל הים ההודי, זיהה את האיום ועקב אחריו במעופו. הנתונים הועברו אל מרכז השליטה של מערכת הנשק אשר שיגרה את הטיל המיירט למסלולו. לפי התעשייה האווירית, הטיל שוגר כהלכה וניווט את עצמו אל עבר המטרה. במהלך מעופו קלט הטיל המיירט את המטרה בעזרת ראש הביות, כיוון עצמו אליה, פגע בה והשמידה. מערכת הנשק על כל רכיביה עמדה בהצלחה בכל היעדים שהוצבו לה.

מערכת ברק 8 (צילום: התעשייה האווירית) (צילום: התעשייה האווירית)
מערכת ברק 8(צילום: התעשייה האווירית)
 

מנכ"ל התעשייה האווירית, יוסי וייס, אמר: "עסקה זו מצטרפת לשורת העסקאות שחתמה התעשייה האווירית בעשור האחרון מול זרועות הביטחון בהודו, ומחזקת את מעמדה של החברה כמובילה עולמית בתחום מערכות ההגנה האווירית. שילובה בעסקה של החברה הממשלתית ההודית BEL, מהווה קפיצת מדרגה ביחסינו עם התעשייה ההודית כחלק ממדיניות "Make in India''. הפרויקט הייחודי מבטא שיתוף פעולה טכנולוגי הדוק בין ה-DRDO, התעשייה האווירית וצבאות שתי המדינות ואנו נמשיך להובילו להמשך עבודה ועשייה משותפת".

 

סמנכ"ל התעשייה האווירית, מנהל חטיבת טילים וחלל, בועז לוי, אמר: "יחד עם שותפינו בהודו, אנו גאים בתוצאותיו של הניסוי שהתקיים לאחרונה בהודו ובחן פעם נוספת בתרחיש מבצעי את אמינות ואיכות המערכת, והוכיח את יכולותיה הטכנולוגיות המתקדמות. התעשייה האווירית נמצאת בתהליך מואץ לאספקת המערכות השונות להודו ואנו נמשיך לעמוד לצד שותפינו המקומיים לקידום התעשיות והביטחון בשתי המדינות".

 

מערכת LRSAM הנה מערכת הגנה אווירית, פרי פיתוח ייחודי של התעשייה האווירית בשיתוף משרד ההגנה ההודי בהובלת ה-DRDO (רשות פיתוח אמצעי הלחימה ההודית). למערכת מספר רכיבי מפתח העומדים בחזית הטכנולוגיה: מכ"מ דיגיטלי מתקדם ביותר - MFSTAR, מערך שליטה ובקרה, משגרים, מיירטים בעלי ראש ביות מתקדם, תקשורת וקישוריות בין-מערכית ורב-מערכתית. המערכת נותנת מענה מפני מגוון רחב של איומים אוויריים, ימיים וקרקעיים. היא נמצאת בשימוש בחיל הים ההודי, בחיל האוויר ההודי ובחיל הים הישראלי ובעתיד הקרוב תהיה בשימוש גם בצבא ההודי. חלקים מהמערכת פותחו בשיתוף תעשיות מקומיות בהודו, בהן חברת, BEL, L&T, BDL וחברות הודיות פרטיות נוספות, וגם חברת הבת וחטיבה של התעשייה האווירית- אלתא וחברת רפאל הישראלית.

 

בהמשך לעסקת הענק שנחתמה באפריל

נזכיר כי בתחילת אפריל הודיעה התעשייה האווירית כי חתמה על עסקאות בהיקף של כ-2 מיליארד דולר בהודו, ובראשן העסקה הביטחונית הגדולה בתולדות התעשיות הביטחוניות הישראליות - יותר מ-1.6 מיליארד דולר עבור מערכת ברק 8 לצבא היבשה של הודו. במסגרת הסכם הענק, הנחשב כאמור לעסקת הייצוא הביטחוני הגדולה בתולדות המדינה, תספק החברה לצבא היבשה ההודי מערכות הגנה אווירית מתקדמות ממשפחת ברק 8. במסגרת ההסכם יסופקו ללקוח כל מרכיבי המערכת - משגרים, טילים, תקשורת, מערכות שליטה ובקרה ומערכת המכ"ם.

 

צפו בסדרת הניסויים של טילי ברק 8 בהודו:

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים