שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הרוויחו זמן: האוצר ידחה את מועד הרישוי של הצ'יינג'ים
  בעקבות הדרישה, ברשות שוק ההון הסכימו לדחות את מועד הגשת בקשת הרישוי לנותני השירותים הפיננסיים במסגרת החוק החדש שיכנס בתחילת החודש הקרוב

  רשות שוק ההון הסכימה לבקשת גופי האשראי החוץ בנקאי לדחות את מועד הגשת הבקשה המפורטת לקבלת רישיון בשלושה חודשים. בתחילת יוני יכנס לתוקף חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים המסדיר את כלל החובות החלות על נותני שירותים פיננסיים ונותני שירותי אשראי. בהתאם לכך, כל הגופים העוסקים בתחום ההלוואות החוץ בנקאיות ובכלל זה נכיונות צ'קים והמרות מט"ח חוייבו להגיש בקשה לקבלת היתר לעסוק בתחום עד סוף החודש, אחרת הם חשופים לסנקציות פליליות ומנהליות.

   

  הסוף לשוק האפור? החוק החדש שיכנס לתוקף ביוני

   

  איגוד נותני השירותים הפיננסיים פנה לפני שבוע לשר האוצר כחלון ולממונה על שוק ההון, דורית סלינגר, בבקשה לדחות את מועד הגשת הבקשות לרישיון על מנת לאפשר לחברות הפועלות בתחום להתארגן ולעמוד בדרישות. על פי הערכות מדובר בלמעלה מ-1,500 נותני שירותי מטבע המעניקים אשראי חוץ בנקאי בהיקף שנתי של למעלה מ-80 מיליארד שקל.

   

  באיגוד טענו כי לוחות הזמנים שהוקצו ליישום החוק לא ישימים. "רק לקראת מחצית אפריל רשות שוק ההון, פרסמה את נוהל הרישוי לנותני שירותי אשראי המפרט את כלל ההנחיות האופרטיביות להגשת הבקשה לקבלת הרישיון. המערכת הממוכנת לקליטת בקשות הרישוי באתר הרשות עלתה לאוויר רק לפני כשבוע והיא עדיין לא פועלת כראוי", טענו באיגוד.

   

  הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר, קיבלה את הבקשה והודיעה היום כי תאפשר למי שכבר מספק שירותי אשראי כיום (בניגוד לחברות חדשות בתחום) להגיש בקשה מצומצמת לאישור הממונה. בקשה זו תכלול מידע בסיסי אודות נותן שירותי האשראי וצירוף מסמך המעיד כי אכן עסק במתן אשראי לפני ה-1 ביוני 2017. השלמת המסמכים הנדרשים להגשת הבקשה במלואה תיעשה עד ה-1 באוקטובר 2017.

   

  אלון בן יאיר, יו"ר איגוד נותני שירותים פיננסיים מוסדרים מסר בתגובה: "כשרגולטור קשוב לצרכים האמיתית של הגופים המפוקחים ושל עשרות אלפי עסקים בישראל הזקוקים למגוון מקורות אשראי, ולא מתעסק בבירוקרטיה דווקאית, הרווח הוא של כלל המשק. אנו נמשיך לפעול, יחד עם משרד האוצר, להגיע לאסדרה של תחום המימון החוץ בנקאי, ובמקביל נמשיך להעניק לעשרות אלפי עסקים את המימון הרציף אותו הם חייבים כדי להמשיך ולפעול".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הרוויחו זמן: האוצר ידחה את מועד הרישוי של הצ'יינג'ים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים