שתף קטע נבחר

ראש אכ"א על ההסתה נגדו: "יותר פשוט ללכת ללשכת גיוס ולקבל פטור"

לאחר שחרדים הגיעו לביתו עם כרזות הסתה שעליהן נכתב "סופך יהיה מר כהיטלר", האלוף מוטי אלמוז אומר לאולפן ynet כי מדובר במיעוט קיצוני. "מדאיג אותי יותר שחיילים חרדים לא מצליחים להגיע הביתה בשלום", אומר האלוף. על סיכום כהונתו כדובר צה"ל: "התנהלנו נכון בפרשת אזריה"

 

ההמלצה של ראש אכ"א לחרדים הקיצוניים שהסיתו נגדו : בראיון לאולפן ynet אומר הבוקר (ב') ראש אגף כוח אדם בצה"ל, אלוף מוטי אלמוז, כי ההסתה והאיומים נגדו בעקבות הגעת חרדים קיצונים לביתו אינה משנה דבר ולא משפיעה עליו.

 

ביום שישי הגיעו כמה חרדים מהפלג הירושלמי לביתו של אלמוז עם כרזות שעליהן נכתב "סופך יהיה מר כהיטלר וחבריו". כמו כן נכתב: "ה' ינקום נקמתם של בני ובנות ישראל שנשמותיהם נשרפו בצבא השמד ע"י סוחר הנשמות, ראש אכ"א מוטי אלמוז".

 

כרזת ההסתה נגד אלמוז ()
כרזת ההסתה נגד אלמוז

"התחושה היא שהם חושבים שיהיה יותר פשוט להגיע אליי הביתה ואולי לאיים או להגיד דברים לא ראויים ואולי זה ישנה משהו וישפיע. אפשר להגיע גם ללשכת הגיוס לכמה דקות, לחתום על פטור והם מוכנים לעשות את זה", אמר אלמוז.

 

הופתעת מהעובדה שבאים להתנכל לך?

"לא. ידעתי שהמאבק הזה מבחינתם הוא מאבק עם קווים לא ברורים, הם יכולים לעשות כל מיני דברים. אני מביט בצער על מה שקורה עם החיילים שלנו, שם לדעתי זה יותר חמור. צריך להפנות את עיקר הטיפול לשם כי העובדה שחיילים חרדים בצה"ל לא מצליחים להגיע הביתה בשלום כי מישהו בדרך מתנכל אליהם או נוקט מולם באלימות זו עובדה חמורה ואנחנו מטפלים גם בה".

 

אלמוז סיים רשמית בשבוע שעבר את תפקידו כדובר צה"ל ופינה אותו לתת-אלוף רונן מנליס. "יש לא מעט מקרים שאולי טעיתי בהם", מסכם אלמוז. "בכל הנוגע להתנהלות בפרשת אלאור אזריה אני חושב שהתנהלנו נכון".

 

תתגעגע לתפקיד הזה?

 

"אני אתגעגע לאנשים מאוד. אני אתגעגע לאנשים של דובר צה"ל היקרים לי מאוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
האלוף אלמוז
צילום: דובר צה"ל
מומלצים